We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Gündem Rusya’da oteller fiyatları indiriyor

Rusya’da oteller fiyatları indiriyor

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Rus otelleri fiyat indiriyor: Turist sayısı yarıya düştü

Rusya’nın tatil beldelerindeki oteller yaz mevsimi rezervasyonlarında fiyat indirmeye başladı. Kommersant gazetesinin haberine göre, mart-nisan döneminde oda fiyatları geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 15-16 daha yüksek seyrederken, şu anda bu oran yüzde 4-5’lere gerilemiş durumda.

Rezervasyon servisi OneTwoTrip, Soçi, Krasnaya Polyana, Yalta, Mineralniye Vodı ve Kaliningrad’daki otellerin fiyatlarının mart ayına kıyasla yüzde 10 ile 45 arasında değişen oranlarda ucuzladığını bildiriyor.
Habere göre, yerli otelciler yurtdışı destinasyonların Rus turistlere büyük oranda kapanması üzerine konuk sayısında artış beklentisi içine girmişti. Ancak Rus hükümetinin ülke içinde tur satın alanlara nakit para iade programına son vermesiyle birlikte turist sayısı beklenenin altında kaldı.
Ukrayna’ya düzenlenen askeri operasyon sonrası ekonomik krizin derinleşmesi ve hane halkının gelirlerinin düşmesi de turist sayısını olumsuz etkiledi.
Örneğin Kırım’a gelen turist sayısının geçtiğimiz yıla kıyasla yarı yarıya azaldığı bildiriliyor. Rusya’da uçakların uçmaya devam ettiği Soçi gibi beldelerde de turist sayısı düşüşte.
Türkrus

Yorum Yaz