We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler TURİZM BAKANI ERSOY, “UCUZ TATİLE” VURGU YAPTI

TURİZM BAKANI ERSOY, “UCUZ TATİLE” VURGU YAPTI

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

TURİZM BAKANI ERSOY, “UCUZ TATİLE” VURGU YAPTI

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, erken rezervasyondan yararlanılırsa 2019’da % 40-50 arasında değişen oranlarda indirimli tatil yapılabileceğini dile getirdi.

Bakan Ersoy, az yer ayrılması ve kurlardaki yükseliş nedeniyle önümüzdeki yıl en az yüzde 40 daha pahalıya tatil yapması beklenen yerli turiste “Erken rezervasyon yaptırın” önerisine vurgu yaptı.

Ersoy, “2016 ve 2017’de fiyatlar düşüktü. Ama 2019 itibarıyla benim önerim;  Türk turistin erken rezervasyondan faydalanması. Çünkü fiyatlar ortalama bir kurla hesaplanıyor. Hem döviz bazında hem de kur bazında fiyatlar arttığı için 2019’da fiyatlar çok pahalıymış gibi gelebilir. Ama erken rezervasyondan yararlanılırsa tesisine göre yüzde 40, yüzde 50 oranında değişen indirimler olacaktır.” İfadesini kullandı.

Oteller için de erken rezervasyon önerdi. Bakan, “konaklama tesislerinde 2016 ve 2017 yılında fiyatlar çok aşağıdaydı. 2018 itibarıyla bir yükseliş gözlendi.  hâlâ döviz bazında kıyasladığınız zaman Türklere verilen fiyatlar yabancı turistlerin altında oldu. Ama 2019’da benim tavsiyem erken rezervasyondan  yararlansınlar. Çünkü Türk turist için ortalama bir kurla hesap yapılacak” şeklinde konuştu.

Ersoy;  erken rezervasyondan yararlanılırsa yüzde 40, yüzde 50 tesisine göre değişen indirimlerden yararlanılabileceğini ifade etti.

 

Yorum Yaz