We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Gündem İtalya’da oteller Ruslara paralarını iade edecek

İtalya’da oteller Ruslara paralarını iade edecek

İtalya, Ruslardan vize için belge kabul etmeyi geçici olarak durdurdu

İtalya’ya tatile giden Rus turistler bir süreliğine planlarından vazgeçmek zorunda kalacak. İtalya Vize Başvuru Merkezi VMS, konsolosluk ücretinin ödenmesi için ödeme yapılamaması nedeniyle belgelerin kabulünün geçici olarak askıya alındığını bildirdi.

İTALYA MOSKOVA VİZE MERKEZİ VİZE BELGELERİNİN KABUL EDİLMESİ DURDURULDU

“Intesa Bank’ın konsolosluk ücretinin ödenmesi için ödemeleri kabul edip işleme koymasının geçici olarak imkansız olması nedeniyle, İtalya vize merkezi konsolosluk ücretini ödemeyen kişilerden gelen belgeleri kabul edemez”: VMS vize merkezi.

VMS web sitesinde yer alan duyurudan, sadece konsolosluk ücretini peşin ödeyen ve basılı olarak hazır bulunanlar ile Konsolosluk harcından muaf olanların vize başvurusunda bulunabilecekleri anlaşılmaktadır.

Vestnik ATOR, VMS şirketi ile temasa geçti, 25 Mayıs’tan beri başvuru sahiplerinden konsolosluk ücreti ödemeden vize için geçici olarak belge kabul etmediklerini doğruladılar. Vize için yeniden başvurmanın ne zaman mümkün olacağı şu anda bilinmiyor.

BÖLGELERDE OTURANLAR GEÇİCİ OLARAK İTALYA VİZESİ ALAMAYACAKTIR

VMS ofislerinin St. Petersburg ve Arkhangelsk’te de faaliyet gösterdiğini hatırlayın. Dolayısıyla bu bölgelerde geçici olarak vize başvurusu yapılması mümkün olmayacaktır.

Yekaterinburg, Nizhny Novgorod, Rostov-on-Don, Novosibirsk, Kazan ve Samara’da turistler AlmavivA bölgesel vize merkezinde İtalyan vizesi için başvuruyor.

Şirketin internet sitesinde ayrıca konsolosluk ücretini henüz ödemeyen başvuru sahiplerinin henüz vize başvurusunda bulunamayacaklarını belirten bir duyuru yayınlandı.

OTELLER TURİSTLERE PARA İADE EDECEK

Rus turistlerin İtalya’ya olan talebi artık istikrarlı ve giderek arttığı için geçici vize zorlukları gözden kaçmayacak. PAC Group’un bildirdiğine göre , yakın gelecekte önemli sayıda Rus turist bu ülkeye seyahat etmeyi planlıyor .

“Artık zaten açık vizesi olan turistler seyahate çıkabilecekler. Geri kalanlar ise bekleyip otel ve uçak rezervasyonlarını iptal etmek zorunda kalacak. Oteller para iadesi veya başka tarihlere transfer yapabilecektir. PAC Group, uçak biletlerine gelince, tüm taşıyıcılar için iade veya değişim kuralları farklıdır ve ücrete bağlıdır ”dedi.

MOSKOVA İTALYA UÇUŞUN ÜCRETİ NE KADAR?

Rus turistlerin İtalya’ya girmek için vizeye ek olarak yalnızca negatif bir PCR testine ihtiyacı olduğunu hatırlayın.

İtalya’ya direkt uçuş yok. İtalya’ya İstanbul, Belgrad, Dubai, Taşkent, Londra’da çeşitli transferlerle ulaşabilirsiniz.

Örneğin, Taşkent ve Londra bağlantılarıyla Moskova – Roma rotasındaki bir uçuş 27.3 bin rubleye mal oluyor. kişi başı tek yön. Seyahat süresi – 37 saat 45 dakika.

Yorum Yaz