We-Flytour-GM-Banner-Animation
GlobalYatakBankasi-1A
atf_banner-02
Anasayfa Gündem WeBee, üçüncü yatırım turunda

WeBee, üçüncü yatırım turunda

WeBee atılımları ile büyümeye devam ediyor

Türk girişimciler tarafından geliştirilen ve temassız otelcilik uygulamalarında Türkiye pazar lideri olan WeBee, 3. yatırım turuna çıkıyor.

Otellere yönelik temassız dijital hizmetler sunan misafir etkileşim platformu WeBee, 3. yatırım turuna çıktı. İlk yatırım turunu Turna ve Biletbank’ın ortağı Mustafa Oğuz Akdeniz ve Artımobil’in ortağı ve genel müdürü Sn. Burak Şen’in melek yatırımları ile 2019-2020 yıllarında tamamlamıştı. WeBee, bu ilk tur yatırımı ile satış ekibini tamamlayarak 2,5 kat ciro artışı ile Türkiye pazar lideri oldu. Geçen senenin başında Diffusion Capital Partners (DCP) öncülüğünde ve Türkiye Kalkınma Fonu altında faaliyet gösteren Teknoloji İnovasyon Fonu (TİF), Angel Effect, Yemeksepeti kurucusu Sn. Nevzat Aydın, Almanya’dan yatırımcı Sn. Sinan Özel ve İngiltere’den yatırımcı Dr. Sinan Düztaş’ın katılımı ile ikinci yatırım turunu kapattı. Bu son yatırım turu ile global pazarlama ekibini oluşturarak İngiltere’de şirket kurup pazarlama ajansı ile anlaşma sağladı.

Aldığı ikinci yatırım ile Dubai’de satış operasyonlarını da geliştiren WeBee, Maldivlerdeki pazar payını %100 büyüttü. Global ön büro yazılımı sistemleri ile entegrasyonlarını tamamlayarak global pazarlar için büyük bir adım attı. 2021 yılında cirosunu %100 artıran WeBee globalde pazar payını büyütmek için iki yeni ürün geliştirdi. Bunlardan biri olan, geçen ay hizmete sunulan, otel operasyonlarını otomatikleştirip maliyetlerini düşüren EaSee sayesinde otellerin dijitalleşmesine öncülük ederken, diğer yanda dünyada ilk olacak ve küçük otelleri hedef alan, inovatif ve çığır açacak yeni ürününü de Nisan ayında global pazarda lanse edecek.

WeBee Dünyadaki ayakizini ve hedefini büyütüyor

Costa Rica’dan Hint Okyanusu’na uzanan 23 farklı ülkede 180’den fazla otelde 12 dil desteği ile hizmet veren WeBee, Dubai’de yeni bir yapılanmaya giderek, HSG firması ile iş ortaklığı yaptı ve bölgede istihdam ettiği satış müdürleri ile birlikte Birleşik Arap Emirlikleri öncelikli olmak üzere Körfez bölgesinde de pazar payını artırmaya başladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan WeBee Kurucu Ortakları Dr. Özgür Zan ve Tansel Voyvodaoğlu, ”Şu an Turizm hem Dünyada hem Türkiye’de önemli bir ihtiyaç. Pandeminin ve globalleşen bir sistemin etkisi ile insanlar daha çok seyahat etmek isterken kolay ve güvenli bir yol tercih ediyor. Bunun için de dijitalleşme şart. Pazarda hala dijitalleşme adımını atmamış olan otellerin %70’i, büyük bir fırsat olduğunu bize gösteriyor. Yeni ürünlerimizle birlikte toplamda 1 milyonun üzerinde konaklama tesisine hitap edeceğiz. WeBee olarak 670.000’ine ulaşabiliyoruz ve 5 yıl içerisinde de 22.500 otele hizmet vermeyi hedefliyoruz.

2028 yılına kadar şirket değeri 250 milyon doların üstünde olacak. Alacağımız 3. yatırım ile şirket merkezini İngiltere’ye taşıyacağız. Avrupa’da satış yapılanması oluşturmak için çalışıyoruz. Ürünümüze yapay zeka destekli misafir etkileşim özelliği eklenmesi planlanıyor. Düzenli aylık gelirin, bu yıl sonuna kadar 4 katına çıkması öngörülüyor. Bu dünyada kalıcı olabilmek için “360 derece hizmet sunan, verimli, kontrol edilebilir, sürdürülebilir bir dijital sistem” işimizin olmazsa olmazı diyebiliriz.”

Yorum Yaz