23.4 C
Antalya
Cumartesi, Mayıs 21, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

2022’de aksiyon şöleni oluşmamalı

Miramare Hotels Satış & Pazarlama Direktörü Banu Özbay; 2021 yılından daha iyi bir yıl olacağını ifade ederek, “2022 yılında fiyat dengeleri bozulmamalı ve aksiyonlar şöleni yaratılmamalı” dedi.

2022 yılını satış & pazarlama departmanlarının gözünden değerlendirir misiniz?

2019 kadar iyi bir sezon olmayabilir, ancak 2021’den daha iyi olacak düşüncesindeyim. Son mutasyon ve vakaların artması doğal olarak satışları yavaşlattı. Ama yeni yılla birlikte toparlanacağına inanıyorum. Kimse daha fazla kapalı kalmak hayatını kısıtlamak istemiyor. 2021 yılında kapalı veya kısıtlı olan pazarların talepleri 2022 yılında kesinlikle daha hareketli olacak. Hepimiz virüsle yaşamayı hayatımızı ona göre düzenlemeyi öğreneceğiz öyle ya da böyle.

2022 yılı son dakika yılı olur mu? Olursa neden, olmaz ise neden?

Son dakika sezonu olmaz. Rezervasyonlarda son 48 saate kadar iptal güvenceleri veriliyor. Bu da yolcunun iade endişesini ortadan kaldırıyor. Tatil düşünen indirimli fiyatları kaçırmamak için ön rezervasyon yaptıracak ve yaptırıyor da.

Satış ve pazarlama yöneticileri 2022 yılında nelere dikkat etmeli?

2022 kötü bir yıl olmayacak. Pazarlar, piyasa iyi takip edilmeli. Fiyat dengeleri bozulmamalı aksiyonlar şöleni yaratılmamalı.

 

SABRİYE ÇAY

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ
17 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. Gm Turizm & Yönetim Dergimizin Hard Copy Trajı 4000 adet, Web sitesi aylık ziyaretçi sayısı 200.000 üzerinde, sosyal medya hesaplarının reel-aktif takipçileri 35.000 olup aylık yayınlanmaktadır. GM Dergi’yi Okuyabilir, Dinleyebilir ve İzleyebilirsiniz! Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Teknolojiye yatırım yapmayı da ihmal etmeyen Gm Dergi, 2021 Mart ayı frekansıyla “Canlı Dergi” yayını ile aynı zamanda izlenen ve seyredilebilme dergi olma özelliğine kavuşmuştur. İçeriği ve yayını tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Keyifli okumalar…

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
21,687TakipçilerTakip Et
111AbonelerAbone

SON HABERLER