We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Turizm Röportajları Şahin, “Kayak ve kış turizminin popülerliği artıyor”

Şahin, “Kayak ve kış turizminin popülerliği artıyor”

Sirene Davras Hotel Satış & Pazarlama Marka Müdürü Serap Şahin, GM Turizm ve Yönetim Dergisi’nin sorularını yanıtladı. Son yıllarda kayak tatilinin yoğun ilgi gördüğünü belirten Şahin, bu sene de kış tatili için beklentilerinin yüksek olduğunu dile getirdi.

Bu kış sezonundan beklentileriniz neler?

Kış sezonundan beklentilerimizi öncelikli olarak mevsim koşulları belirlemektedir. Bu kış için bölgede güzel bir kar yağışı bekleniyor ve kar yağışına bağlı olarak da yüksek talebi dolulukla birlikte öngörüyoruz.

Satış grafiğiniz nedir, yüzde kaç artış bekliyorsunuz?

Ülkemizde Kayak ve kar tatili az talep görüyor gibi gözükse de her sene kış tatilini ve kar-kayak aktivitelerini yeni keşfeden misafirlerimiz ekleniyor ve her kış bir öncekinden daha yüksek talep oluyor. Geçtiğimiz iki kış uyguladığımız sağlık hijyen önlemleri ile pandemiye rağmen artış devam etti. 2022-2023 kışı için de yüzdesel oran belirtmesek de artış beklentimiz yüksek.

İç pazar yoğunluklu bölge olduğunuzu biliyoruz, bu yıl farklı pazarlarınız var mı?

Evet taleplerimizin büyük bölümü iç pazardan. Konumumuzun ve ulaşımın avantajından ötürü Ege ve Akdeniz bölgesinden misafirlerimiz yoğunlukta. Diğer bir taraftan ise farklı pazar olarak, BDT pazarı taleplerimiz oldukça iyi gidiyor.

Kayak turizminin geleceğini nasıl görüyorsunuz?

Kayak ve kış turizmi daha önce belirttiğimiz gibi son zamanlarda daha çok ilgi gören bir tatil dönemi oldu. Ülkemizde ve dünyada tatil denince ilk akla gelen deniz, kum güneş iken artık kış tatili de önemli bir yere sahip. 2022 – 2023 sezonun güzel olacağını, kayak ve kış turizmin daha çok talep göreceğini öngörüyoruz.

Yorum Yaz