We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Uncategorized Alltours’un 2023 Türkiye hedefi 500 bin pax

Alltours’un 2023 Türkiye hedefi 500 bin pax

Almanya’nın ilk 5 Tur Operatörü içerisinde yer alan Alltours, 2023 Program tanıtımını Almanya’dan davet edilen 300’e yakın seçkin Acenta yetkilileri ile Antalya/Side bölgesinde bulunan Side Star Elegance Otel kongre merkezinde yaptı. Side Star Elegance Hotel Kongre merkezindeki sunum ile başlayan etkinlik daha sonra değişik workshoplar ve 60 otelin yer aldığı fuar organizasyonu ile devam etti. Alltours Genel Müdürü Georg Welbers, Alman turistlerin Türkiye’de tatil sürelerinde yüzde 15’lik artış olduğunu belirtti. Alltours Genel Müdürü Georg Welbers, Antalya’da 2023 hedeflerini açıkladı. Welbers, ”2023 yılında Türkiye’ye 500 bin turist getireceğiz. Türkiye misafirperver ülke. Çok iyi fiyat hizmet dengesi var. Tüm misafirlerimizde çok büyük memnuniyete sahipler. Türkiye uygun bir bütçeye ailelere çok uygun fiyatla tatil hizmeti veriyor ve misafirler çok memnun kalıyor” dedi.
Acenteci ve otelcilerin katıldığı toplantıda bir sunum gerçekleştiren Alltours Genel Müdürü Georg Welbers, Alltours’un yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Welbers burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin tatil için mükemmel bir ülke olduğuna dikkat çekerek, ”Türk turizmcileri ile mükemmel bir ilişkimiz var. Alman tatilcinin bu yıl Türkiye’ye ilgisi büyük oldu. Oteller çok iyi. Fiyat kalite dengesi de çok güzel. Tatil için Türkiye mükemmel bir ülke” dedi. Alltours’un düzenlediği workshop ve fuar organizasyonuna Alltours Genel Müdürü Georg Welbers’in yanı sıra ürün Müdürü Jörgen Heitinga ve Kilit Global AllTours Avrupa Müdürü Levent Bekaroğlu katıldı.

Otellerin 2023 yılı fiyatlarına zam yaptığına da değinen Welbers, ”Otellerin yaptığı zamlar gelmek isteyenleri etkileyecektir. Misafirlerimiz 2023 yılında da Türkiye’yi imkanları ölçüsünde tercih edeceklerine inanıyoruz. Bizim en büyük özelliklerimizden biri çok iyi fiyat ve hizmet sunmamızdır. Alltours misafirlerine her pakette ücretsiz iptal hakkı sunuyor. Bu da tüketiciye büyük rahatlık sağlıyor. Tüketici bu sayede daha rahat ve erken tatil kararı verebiliyor. Biz bunu 1.5 yıldır uyguluyoruz ve rakiplerimizden daha fazla iptal sayımız yok. Tam tersine daha az iptallerimiz oluyor. Ege’de geçen yaz yaptığımız artışlar oldu. Antalya’da da bu artışı yakalayacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.
2023’TE DE GELECEKLER
2022 yılında tatile çıktığına işaret eden Georg Welbers, şunları söyledi: ‘Kesinlikle 2023 yılında da Avrupalının tatil arzusu devam edecek. Tüketici 2022’de olduğu gibi 2023 yılında da tatile çıkmak isteyecek. Bu trend devam edecek. Hatta Avrupalının araba, ev aleti araç gereç gibi yüksek fiyatlı giderlerden tasarruf ederek tatile çıkacaklarına inanıyoruz. Avrupalının pandemi sonrası tatilde kalma periyotlarında yüzde 15 artış oldu. Bunun yeterli olup olmayacağını bilemiyoruz.” Dedi.
TÜRKİYE’DEKİ BÜYÜMEMİZ SÜRECEK
Alltours’un bütçesi gerçekten çok yüksek. Son yıllarda bu artarak devam etti. Türkiye’ye daha fazla turist getireceğiz. 2023 yılında bu görülecek. Türkiye’de Kültür ve Turizm Bakanlığı ile iyi ilişkilerimiz var. Bundan sonra Turizm bakanlığı ile ilgili ilişkilerimiz devam ediyor. Türkiye’ye yönelik büyümemiz sürecek.” Dedi.
Alltours olarak Türkiye turizmine odaklanıyor. Biz artış olacağına inanıyoruz. Türkiye’de çok yüksek kalitede bir otelcilik var. Havaalanı ile oteller arasındaki kısa mesafe de. Olağanüstü fiyat hizmet paritesi mevcut. Çok iyi bir misafirperverlik anlayışı hakim. Türkiye’yi tercih bir defa gelen Alman turist mutlaka yeniden gelmeye devam edecektir.” şeklinde konuştu.

Welbers; “Thomas Cook’tan boşalan pasta hala büyük Alman tur operatörleri arasında paylaşılamadı. Bu paylaşım için rekabet hala devam ediyor. Bu rekabetin pasta payının en büyüğü Türkiye hanesinde düştüğü için büyük tur operatörleri kararsız müşterileri çekmek için rekabete devam ediyorlar. Alman pazarında değişen bir rekabet dengesi var. Rakiplerimizin kendi uçak markaları ile ilave kapasite getirmeleri arz talep dengesi açısından fiyatların daha fazla yükselmemesini sağlıyor. Eğer uçaklardaki kapasite az olsaydı o zaman uçak fiyatları daha da yükselirdi. Pazara her açıdan olumlu katkı sağlıyorlar. Türkiye’de 2014-16 yılları arasında çeşitli krizler oldu. Türkiye kaybettiği ilgi ve alakayı tekrar kazanmak için çalışıyor. Türkiye eski gücüne kavuşmaya başladı. Bizde Türkiye’yi desteklemeye devam ediyoruz. Türkiye pandemi öncesi sayılara ulaşmasının ardından daha da büyük sayılara ulaşacaktır.” dedi.

Yorum Yaz