We-Flytour-GM-Banner-Animation
GlobalYatakBankasi-1A
atf_banner-02
Anasayfa Uncategorized Dünya turizmine yön veren isimler Antalya’da buluşacak

Dünya turizmine yön veren isimler Antalya’da buluşacak

Bu yıl 13’üncüsü düzenlenen Uluslararası Resort Turizm Kongresi’nde dünya turizmine yön veren isimler Antalya’da bir araya gelecek.

Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB)’nin düzenlediği organizasyon, “turizmin geleceği, geleceğin turizmi” mottosuyla 23–24 Kasım 2023 tarihlerinde Antalya Belek’te gerçekleşecek. İş Bankası ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek kongre, NEST Kongre Merkezi’nde 23 Kasım’da başlayacak.

Seyahat endüstrisinin tüm bileşenlerini bir araya getirerek, Türkiye turizminin en büyük buluşma platformu olan ve daha önceki yıllarda dünyanın önde gelen turizm liderlerinin konuk edildiği kongrenin ana teması bu yıl “sürdürülebilir turizm” olacak.

Küresel seyahat ve turizm endüstrisinin gündeminde yer alan konu başlıkları, uluslararası markaların temsilcileri, çeşitli sektör uzmanları tarafından ele alınarak son gelişmeler izleyicilere aktarılacak.

AKTOB Başkanı Kaan Kavaloğlu kongreye ilişkin yaptığı açıklamada, “Bu yıl 13’üncü kez gerçekleşecek olan kongremiz, başladığından bu yana her yıl kazandırdığı ivme ile uluslararası bir kongre markası konumuna ulaştı. Kongremiz, turizm endüstrisini ilgilendiren konuların ulusal ve uluslararası boyutta araştırılması, endüstrinin geliştirilmesi hedefi ile başlatıldı.

Bu yıl konu başlıklarımız; Dünyada Çevrimiçi Seyahat Pazarı, Turizm Ekonomisi; Dünyada ve Türkiye’de Durum, Sürdürülebilir Turizm, Havalimanlarının Turizm Gelişimindeki Rolü, Birleşik Krallık Turizm Potansiyeli ve Türkiye’nin Konumu, Dünyada ve Türkiye’de Turizm Endüstrisinde Durum, Turizm Kaynak Pazarı Almanya’da Durum, Turizmde Ürün Çeşitliliği, Deneyim ve Destinasyon Pazarlamasında Yapay Zeka ve Dijital Platformlar” olacak. Sektörümüzün çalışmalarına rehber olacak, ışık tutacak konu başlıklarının yer aldığı kongremize turizm ve turizm ile ilgili sektör paydaşlarımızı bekliyoruz.” dedi.

KONGRE PROGRAMI

23 Kasım 2023’te Cullinan Hotel Belek’de 19:30-21:30 arasında “Cumhuriyetimizle Yeni Yüzyıl” temasıyla kokteyl prolonge, 24 Kasım 2023’te NEST Kongre Merkezi’nde 09:00-17:30 arasında kongre programı yapılacak.

Yorum Yaz