We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Uncategorized Rus pazarındaki boşluğu diğer pazarlar dolduruyor

Rus pazarındaki boşluğu diğer pazarlar dolduruyor

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Türkiye’deki Rus ve Ukraynalı turistlerin yerini Polonyalılar ve İngilizler aldı. Antalya’nın en uzun teleferiği Olympos Teleferik’in Genel Müdürü Haydar Gümrukçu’nun Turizm Güncel’e verdiği demece göre, Rus turist kaybından oluşan boşluğu Polonyalı ve İngiliz tatilciler doldurdu.

Rusların ve Ukraynalıların yerini Polonyalılar ve İngilizler aldı
Haydar Gümrükçü, Rus turistlerin rublenin düşmesiyle beklenen miktarda harcama yapmadıklarını belirterek, “Rus pazarındaki boşluğu diğer pazarlar dolduruyor. Mesela Polonyalılar ve İngilizler çok gelmeye başladı. Doğu Avrupa’dan da ziyaretçilerimizde büyük ilgi gösteriyor. Dolayısıyla Rusların ve Ukraynalıların yerini biraz onlar almaya başladı. İngiliz pazarı hareketli. Bir pazar boşalırsa bir yerden başka pazarlar orayı dolduruyor.Onun dışında ekonomik sıkıntılar, savaşın olması gibi durumlar da etkiledi mutlaka. Özellikle yaşanan savaş bizi çok etkiledi. Rus pazarı ve Ukrayna pazarında düşüş var. Rusya’daki ekonomik durum yani rublenin durumu nedeniyle, gelen Ruslar maalesef harcama yapmıyorlar, bunu biz de hissediyoruz. Bize gelen insanlar bile yukarıda yiyecek içecek ve diğer aktivitelerde istenilen seviyede harcama yapmıyorlar. Zaten otele gelen misafirlerin de bir kısmı da dışarıya çıkmıyor. Böyle bir genel sorun yaşanıyor. Sadece bizde değil bütün günübirlik alanlarda bir düşüş var.” dedi.

Yorum Yaz