We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Uncategorized Rusların ilk tercihi Kemer

Rusların ilk tercihi Kemer

Türkiye’de otel konaklama fiyatlarında son bir yılda yaşanan yüzde 50 artışa rağmen, Avrupa destinasyonlarının kapanmasıyla Rus turistlerin tercihlerinde yüksek bütçeli otellerin oranı arttı.
Kommersant’ın haberine göre, Rus turistlerin Türkiye’de rezervasyon yaptırdıkları oteller içinde 5 yıldızlı olanların oranı geçen yıla kıyasla yüzde 56’dan yüzde 74’e yükseldi.
Rusya’dan yapılan rezervasyonlarda dört yıldızlı otellerin oranı yüzde 29’dan yüzde 19’a, üç yıldızlı otellerin oranı yüzde 12’den yüzde 6’ya geriledi.
Bu arada geçen yıllarda sosyal medyada popüler Avrupa destinasyonlarından paylaşımlar yapan şov ve sanat dünyasının gözde yıldızları son dönemde daha çok Türkiye paylaşımı yapmaya başladı. Özellikle Antalya çevresinde pahalı villa bulmanın imkansız hale geldiği, Rus basınına yansıyan haberler arasında.
Travelata.ru’nun verilerine göre, Rus turistlerin Türkiye’de yaz tatili için tercih ettikleri yerlerin başında yüzde 30 ile Kemer geliyor.
Geçen sene Kemer, bu sıralamada Alanya ve Side’nin ardından yüzde 20 ile üçüncüydü.
Rusya vatandaşlarının yaz tatili için en fazla rezervasyon yaptırdıkları ülke yüzde 52 ile Türkiye.
Bu sıralamada Türkiye’yi Rusya (yüzde 32), Abhazya (yüzde 6), Mısır (yüzde 5) ve Birleşik Arap Emirlikleri (yüzde 3) izliyor.
(Türkrus)

Yorum Yaz