We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Uncategorized THY UYARIYOR BU BEŞ ÜLKEYE GİDECEKLER DİKKAT!

THY UYARIYOR BU BEŞ ÜLKEYE GİDECEKLER DİKKAT!

Venezuela, Meksika, Kolombiya, Küba ve Brezilya’ya yapılacak seyahatlerde, genel şartlara uygun olmanın ötesinde, ülke otoritelerince belirlenen ek kontrol şartlarına da dikkat etmek gerekiyor. Aksi halde, bu ülkelere giriş yapılamayabilir.

Son günlerde özellikle Meksika’nın yanı sıra birçok ülkede Türk yolcuların kabul edilmemesi konusu gündeme gelmişti. Türk Hava Yolları (THY) bu duruma ilişkin olarak, Venezuela, Meksika, Kolombiya, Küba ve Brezilya varışlı uçuşlarda yolcu kabulü için pasaport ve vize gereksinimlerinin yanı sıra ek kontrollerin yapıldığını duyurdu.

THY’nin internet sitesinde yapılan bilgilendirmeye göre, Venezuela, Meksika, Kolombiya, Küba ve Brezilya’ya seyahat edecek yolcuların dikkat etmeleri gereken bazı kurallar bulunuyor. Özetle:

Venezuela’ya seyahat edecek yolcuların, vize, otel rezervasyonu ve noter onaylı resmi davet yazısı gerekiyor. Aktarma yapılmadan doğrudan ülkeye giriş yapılabilir.

Meksika’ya seyahat edecek yolcuların, Meksika Elektronik Onay Belgesi, otel rezervasyonu ve dönüş bileti gibi belgeleri yanlarında bulundurmaları gerekiyor. Ayrıca, bagajsız ve ilk kez yurt dışına seyahat eden yolcuların ülkeye girişlerine izin verilmeyecek.

Kolombiya’ya seyahat edecek yolcuların otel rezervasyonu, dönüş bileti ve transit süresinin 24 saatten az olması gibi şartları yerine getirmeleri gerekiyor. Ülkeye girişi daha önce reddedilen veya belirli koşulları sağlayamayan yolcuların kabul edilmeyeceği belirtiliyor.

Küba’ya seyahat edecek yolcuların gidiş-dönüş bileti, otel rezervasyonu gibi belgeleri yanlarında bulundurmaları gerekiyor. Ayrıca, ilk kez yurt dışına çıkacak veya belirli koşulları sağlayamayan yolcuların ülkeye girişlerine izin verilmeyecek.

Brezilya’ya seyahat edecek yolcuların gidiş-dönüş bileti, otel rezervasyonu gibi belgeleri yanlarında bulundurmaları gerekiyor. Benzer şekilde, belirli koşulları sağlayamayan yolcuların ülkeye girişlerine izin verilmeyecek.

Özellikle belirtilen şartların eksiksiz olarak yerine getirilmesi, seyahat öncesi detaylı bir planlama yapılması gerekmektedir.

Yorum Yaz