We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Aktüel 86 Ülkeden Sporcular; The Land of Legends’da Yarıştı

86 Ülkeden Sporcular; The Land of Legends’da Yarıştı

GM Haber Merkezi

Dünya çapında önemli etkinliklerden biri olan uluslararası triathlon yarışması IRONMAN bu yıl, Cumhuriyetin 100.yılında, The Land of Legends’ın ev sahipliğinde 6. kez düzenlendi.

IRONMAN 70.3 Türkiye’nin 27-28-29 Ekim tarihlerinde Antalya Belek’te gerçekleşen yarışmasında; 86 ülkeden 1600 sporcu kıyasıya mücadele etti.

Cumhuriyet’in 100.yılında, 1600 sporcunun katılımıyla gerçekleşen ve World Triathlon Corporation tarafından düzenlenen bir Triathlon yarışması olan Ironman 70.3, sabah saatlerinde Kadriye Halk Plaj’ından 1.9 kilometrelik yüzme etabı ile başladı, ardından parkur Expo 2016 alanına ulaşan bisiklet etabı ile devam etti. The Land of Legends’ın etkileyici Shopping Avenue alanında koşu etabıyla son bulan etkinlikte, atletler toplam 21km’lik koşu rotasını yine The Land of Legends’ta tamamlayarak finish çizgisine ulaştılar.

Tüm ziyaretçilere açık olan bu özel günde,The Land of Legends Shopping Avenue rotası boyunca kıyasıya mücadeleyi izleyen ve atletleri destekleyen çok sayısa misafir, yarışların tamamlanmasının ardından düzenlenen ödül törenine ve Cumhuriyet’in 100.yılına özel coşkulu kutlama programına katıldılar. Kutlamalara katılan misafirler, orkestra, fener alayı ve 29 Ekim geçit töreni ile unutulmaz bir 29 Ekim kutlaması geçirdiler.


Yorum Yaz