We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Aktüel Continent Hotel Kartal İçin İmzalar Atıldı

Continent Hotel Kartal İçin İmzalar Atıldı

GM Haber Merkezi

Türkiye’yi yurt dışında başarı ile temsil eden ve yurt dışında en hızlı büyüme ivmesine sahip olan otel markalarını bünyesinde bulunduran franchise ve yönetim firması Continent Worldwide Hotels, İstanbul Anadolu yakasındaki ikinci oteli için imza attı.

GISAN ve SANCAK gruplarının ortak yatırımı olan ve inşaatına 2023 yılında başlanan, lüks konseptte dizayn edilen otel konum olarak son derece stratejik bir lokasyona sahip, Kartal ve Pendik arasında, Marmaray’a 4 dakika ve IST Marina AVM’ye sadece 1 dakika, Sabiha Gökçen havalimanına 10 dakika uzaklıkta ve sahile 500 metre uzaklıkta, Luxury Segment dizayn edilmiş odaları, spa merkezi ve toplantı salonlarıyla 2024’ün ikinci çeyreği itibarı ile “Continent Hotel – Kartal” adıyla hizmet vermeye başlayacak . Otelin yönetimini de üstlenen Continent Worldwide Hotels yönetim ekibi, operasyonel süreçe geçme aşamasında, otelin marka entegrasyon planını hazırladıklarını, tüm otelin odalarını, modern ve hazır kiralanabilir, mobilyalı ofis katı ile Kartal’da kısa sürede hakettiği popülariteyi kazanacağını belirttiler. Aynı zamanda, otelin yiyecek ve içecek alanlarından ikisinin, Continent Worldwide’ın kendi markalarından olan, Stefano’s Italian – Restoran ve Roof Top markası Luna Negra Lounge & Bar olacağını belirttiler.

İmzaların karşılıklı atıldığı toplantıda GISAN ve SANCAK gruplarının yetkilileri, Sayın Cemalettin Oyar – Fahri Başkan, Sayın Ercan Bayrakoğlu- Yönetim Kurulu Başkanı, Sayın Oktay Yavlal- Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, ortak olarak verdiği demeçte şunları dile getirdiler. “Gemicilik, Tersane ve İnşaat sektörlerinde faaliyette olan şirketlerimiz geçen yıl alınan bir kararla Turizm ve Otelcilik sektöründe de faaliyetlerine başladı. Ülkemizde şu anda iki otelimiz var, ancak hem yurt dışında hem de Türkiye’de yatırımlarımıza devam etmek niyetindeyiz. Kartal’da bulunan otel binamızın inşaat ve dizayn süreci devam ederken, birçok firma ve marka ile de görüşmelerimiz oldu. Gerek markalama konularında, gerekse ihtiyacımız olan diğer süreçlerde, en hızlı çözümler üreten ve bize doğru gelen cevapları veren firma Continent Worldwide Hotels oldu. İncelemelerimiz ve ortaklar olarak yaptığımız toplantılar sonrasında, hem Türkiye’de hem de yurt dışında, operasyonları olan ve hızla otel sayısını arttıran, ve de yerli bir firma olan Continent Worldwide Hotels ile yolumuza devam etme kararı aldık… Continent Hotel – Kartal markası ile ve yine firmanın vereceği yönetim desteği ile başarıya ulaşacağımıza eminiz” dediler.

Continent Worldwide Hotels Ülke Operasyon ve Franchise Geliştirme Direktör’ü Kemal Karataş ise “Çok kısa sürede, İstanbul’da üçüncü otelimizi açacağımızı anons etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm Türkiye olarak baktığımızda ise, Swiss Inn markamız ve Continent Hotels & Resorts markamız her geçen gün yeni anlaşmalara imza atmakta. Ankara, Çanakkale, Biga, Bursa, Kayseri, Mardin, Diyarbakır ve Şanlıurfa’da inşaatları devam eden tesislerimiz bulunmakta. 2024 yılı içerisinde, sırayla açılacak bu otellerin haricinde yeni görüşmelerimiz de bulunmakta. Yatırımcı dostu yaklaşımımız ve Milli Sermayeyi ülke içinde tutmak yolundaki gayretlerimiz çok güzel geri bildirimleri de beraberinde getirmekte… Bu bağlamda, bize bu yatırımlarında güvenen GISAN ve SANCAK gruplarının yetkililerine de özellikle teşekkür etmek isterim” dedi.

Continent Worldwide Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Zagikyan ise, “Firmamızın Yurt dışındaki başarısını, Türkiye içinde de tanıtarak, bize güvenerek markalarımız ile anlaşmalar yapan tüm yatırımcılarımıza bu vesile, bugün anlaşmaya vardığımız GISAN ve SANCAK gruplarının yetkilileri nezdinde teşekkür etmek istiyorum. Yerli bir firmayız ancak, dünyada hızla markalarımız yayılmakta. Özellikle Orta Doğu pazarındaki her geçen gün büyüyen gücümüz ve marka bilinilirliğimiz, Türkiye’de de bizlerle birliktelik yapan otellerimize büyük katkı sağlamakta. Yakın zamanda açacağımız Continent Hotel – Kartal, bölgedeki bayrağı taşıyan öncü otellerimizden biri olacak. GISAN ve SANCAK grupları ile gelecekteki projelerinde de birliktelik yapacağımıza olan inancımız tam” dedi.

Yorum Yaz