We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Aktüel Aska Hotels Çalışanları Hünerlerini Sergiledi

Aska Hotels Çalışanları Hünerlerini Sergiledi

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Aska Hotels bünyesinde yaz sezonu tüm hızıyla devam ederken, çalışanlara yönelik bir yetenek yarışması düzenlendi. Farklı kategorilerde gerçekleşen yarışmaya toplamda 50 kişi katıldı. Grubun tüm otellerinin katıldığı, 5 farklı kategorinin olduğu yarışma çekişmeli müsabakalara sahne oldu.

Aska Hotels Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Aslan, çalışanların mesleki becerilerini ve yeteneklerini özgüvenle sergileyecekleri, aynı zamanda sosyalleşecekleri bir platform sağlayacak olan bu yarışmanın, Aska Hotels çapında her yıl yapılarak geleneksel hale gelmesi amacıyla böyle bir adım attıklarını belirtti.

Yarışmaya ev sahipliği yapan Aska Lara Resort Hotel Genel Müdürü Levent Suyolcuoğlu, bu sene ilk kez Aska Hotels bünyesinde bir yetenek yarışması düzenledik ve bu kapsamda yetenekli kabul edilen yarışmacılar çeşitli kategorilerde yarıştı. Muhteşem bir finalle de yarışmamızı tamamlamış olduk. Emek veren herkesi tebrik ederim.” diye konuştu.

Etkinliğin, ilk etabı olan aşçıların hünerlerini sergilediği, kıran kırana verilen mücadele sonrasında Aska Yılın Şefi ve Aska’nın Genç Şefleri birinci, ikinci ve üçüncüleri belirlendi. Grubun Executive Şefi ve bu etabın yaratıcısı Kahraman Bıyıklı her iki mücadeledeki zor eleme anlarında ustalarının yanındaydı. Daha adil bir seçim olması adına, tüm jüri üyeleri sektör içinden ancak grubun dışından önemli isimler arasından tercih edildi. Yarışmanın ikinci etabında, kat hizmetleri ve yiyecek içecek bölümünden çalışanlar, mesleki becerilerini sergilediler. Son olarak, farklı yeteneklerini ortaya koyan yarışmacıların katıldığı etap, renkli görüntülere sahne oldu. Kendi kategorisinde yeteneklerini sergileyen yarışmacılar arasından, mesleki kategorilerde birinci, ikinci ve üçüncüler belirlenirken, Genel Yetenek kategorisinin ise yalnızca tek bir kazananı oldu. Dereceye girenlere kupa, madalya ve ödüllerinin verilmesiyle yarışma son buldu.

Motivasyonlarının arttığını belirten yarışmacılar, tüm Aska Hotels çapında yapılan bu yarışmada yeteneklerimizin sergilenmesine fırsat verildiği için çok mutlu olduk şeklinde konuştular.

Daha önce otellerin kendi bünyelerinde yaptıkları turnuvaların, moral ve motivasyon etkinliklerinin olduğunu, ancak ilk kez tüm grubun katılımıyla bir organizasyon yapıldığını dile getiren Genel Direktör Yardımcısı Ramazan Savıcı, Kurucumuz ve Yönetim Kurulu Başkanımız Ramazan Aslan’ın da destekleriyle her yıl bu tarz etkinlikleri arttıracağız şeklinde konuştu.

Yorum Yaz