We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Aktüel Bayram Bitti Tatil Bitmedi

Bayram Bitti Tatil Bitmedi

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

TatilBudur CEO’su Onur Otruş, geçen bayram dönemi ve Temmuz ayına ilişkin verilerle, tüketici tercihlerini değerlendirdi.

Bu yıl Kurban Bayramı ve Temmuz ayı arasındaki talep ve rezervasyon verilerine göre elde edilen bazı tüketici tercihleri şöyle;

Kurban bayramı tatilinde, rezervasyon yapılan oda sayılarına göre en çok tercih edilen tatil bölgeleri Alanya (%22), Kemer (%18), Side (%17), Bodrum (%14) ve Kuşadası (%9) olarak öne çıktı.
Ege ve Akdeniz’den şaşmayan tatilciler, 9 günlük bayram döneminde, ortalama 4 gece-5 gün konaklama gerçekleştirdi.
Uzun süren bayram tatilleri, herkesi cezbediyor. 2022 yılının Kurban Bayramı tatili ile kıyaslandığında, bu yıl oda rezervasyonlarında %12’lik bir artış gözlemledik.

Tatil planlarken yapılan arama trendlerini de değerlendiren Otruş, özellikle Haziran ayının 2. yarısı itibarıyla, önceki yılın aynı dönemine göre %25’in üzerinde bir artış gözlemlendiğinin altını çiziyor. TatilBudur’un CEO’su Onur Otruş, yaptığı açıklamada “Haziran ayı boyunca tüketicilerin oda rezervasyonlarında, bir önceki yıla göre %37’den fazla artış söz konusu. Bu sene kurban bayramının Haziran ayına denk gelmesi sebebiyle, Temmuz’da tüm aya yayılmış bir talep bekliyoruz. 1-10 Temmuz dönemindeki satış verileri de bunu destekliyor” şeklinde konuştu.

Temmuz’un 2. haftasından itibaren, turizm sezonunun en verimli döneminin yaşanacağını öngören Otruş’a göre, bu ayın ilk günlerinde gelen taleplerdeki yoğunluk, geçen yıl aynı döneme göre oda rezervasyonlarında %30 oranında artış yaşanacağına işaret ediyor.

Arama motorlarında marka aramalarında sektörde ikinci sırada yer alan TatilBudur, sektör ortalamasının üzerinde büyüme oranlarını yakalıyor. Tatilbudur, özellikle mobil uygulamasına yaptığı yatırımlarla, Haziran ayında 5 milyon müşteriye alternatif tatil ve seyahat seçenekleri sundu.

Yorum Yaz