We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Aktüel Bu Yıl Erken Rezervasyon Yapanlar Tatilin Keyfini Çıkarıyor

Bu Yıl Erken Rezervasyon Yapanlar Tatilin Keyfini Çıkarıyor

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Türkiye’nin en popüler tatil beldelerinden biri olan Alaçatı, her yıl binlerce turisti ağırlıyor. Geçtiğimiz yıla oranla bu yıl daha çok erken rezervasyon yapanların tatil yaptığını belirten Muup Alaçatı ve Minas Otel İşletmeciliği Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Uzun, aynı zamanda tatillerin daha kısa süreli odalama yaptıklarına dikkat çekti.

Sadece güzellikleriyle değil, turizm sektörüne sağladığı canlılıkla da dikkat çeken bir tatil beldesi olan Alaçatı, konumu ve sunduğu olanaklarla yerli ve yabancı turistin uğrak noktalarından biri haline geldi.

Artan enflasyon oranlarının tüketici alışkanlıklarını da değiştirdiğini söyleyen Muup Alaçatı ve Minas Otel İşletmeciliği Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Uzun, “Yakın zamanda geçirdiğimiz bayram ile Alaçatı’da yüzde 100 doluluk yaşandı. Şu anda yüzde 60 doluluk oranı ile Temmuz ayını geçiyoruz. Ancak Ağustos’ta bu oranın 75’e ulaşacağını öngörüyoruz. Gelen zamlarla birlikte erken rezervasyon satın almayan yerli tüketicinin tatil yapması daha da zorlaştı. Bu yıl daha çok erken rezervasyon yaparak yüzde 40’lara varan indirimden faydalananlar tatilini yapıyor. Hatta 2024 için de rezervasyon yaptırmak isteyen misafirlerimizden talep toplamaya başladık. Aynı zamanda zamlardan sonra 5-6 gün olan odalama süreleri 2-3 güne düştü. Tatilciler daha kısa süreli tatiller ile sezonu geçiriyorlar” dedi.

Yapılan zamları oda fiyatlarına yansıtmama kararı aldıklarını belirten Uzun, “ Sezonun en canlı dönemini geçiriyoruz. Son anda gelen zamları fiyatlara yansıtmayacağız. Erkenden tatilini planlamak isteyenlere de özel fiyatlarımızı sunacağız. Erken rezervasyon yapan tatilcilerin, zam yapılmayan uygun fiyatlarla Alaçatı’nın keyfini çıkarabilecekleri bir yaz sezonu geçirmeyi planlıyoruz” açıklamasında bulundu.

Yorum Yaz