We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Aktüel CLUB MED, GÜNEY AFRİKA’DA YENİ TESİS AÇIYOR

CLUB MED, GÜNEY AFRİKA’DA YENİ TESİS AÇIYOR

Çinli Holding Fosun International’a ait her şey dahil tatil köyü markası Club Med yönetimi, yeni tesis açılışları ve mevcut tesislerin yenilenmesini içeren planlarını açıkladı.

Kerem Köfteoğlu’nun THP verilerinden derlediği bilgilere göre, grup yönetimi, geçtiğimiz sonbaharda Güney Afrika’daki ilk tesisleri Club Med South Afrika Beach & Safari’nin yanısıra, KwaZulu-Natal’da yer alacak ve konuklarına bir sahil tesisinin yanı sıra “beş büyük” av hayvanını vahşi doğada görme şansına sahip safari turu yapma fırsatları sunmaya hazırlanıyor. 80 odalı aynı zamanda üç saatlik avlanma imkanı sunacak alını da bulunan resort tesis 2026 yılında hizmete açılacak.

Ama bu tesislerin açılışından önce, 2025 yılında Borneo ve Brezilya’daki Gramado’da yeni tesisler kapılarını misafirlere açacak. Club Med Gramado, grubun Brezilya’daki dördüncü, ancak ülkedeki ilk beş yıldızlı Exclusive Collection tesisi olacak. Açılış tarihleri henüz belirlenmemiş olan Endonezya ve Umman’da da yeni tesisler açılacak.

Club Med yönetimi, Fransa’da 2024 yılında Vittel Ermitage ve Serre Chevalier kayak merkezinde olmak üzere iki tesisi yeniden faaliyete geçirecek. Yılın ilerleyen dönemlerinde Çin’in Forlong kentinde de yeni bir tesis açacak. Ayrıca 70 kayak merkezini yenilemeye yönelik on yıllık planın tamamlanması kutlanırken, şimdi de yenileme ya da yeni açılışlarla 23 tesisi daha etkileyecek yeni bir aşama başladığını duyurdu.

DİĞER YENİLEMELER

Tesislerin yenilenmesi için önemli bir program hazırlandı. Fas’ta Marrakech La Palmeraie, Türkiye’de Palmiye ve Tunus’ta Djerba olmak üzere üç tesiste çalışmalar ikinci çeyrekte başlayacak. Yılın ilerleyen dönemlerinde ise Yunanistan’daki Gregolimano, Brezilya’daki Rio Das Pedras ve Meksika’daki Cancun’da çalışmalar gerçekleştirilecek.Dominik Cumhuriyeti’nde Punta Cana, Martinik’te Les Boucaniers ve Tayland’da Phuket’teki tatil köyleri için 2025 yılında daha fazla yenileme rezervasyonu yapılmış durumda. Senegal’deki Cap Skiring’de bulunan Club Med tesisi de yenilenme sürecinde bulunuyor.

Yorum Yaz