We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Aktüel Eski Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu NATO görevine getirildi

Eski Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu NATO görevine getirildi

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Dışişleri Bakanı olarak 8 yıl çalışmasının ardından, 14 Mayıs seçimlerinde kabinede görevlendirilmeyen AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu; NATO PA Türk Delegasyonu Başkanlığına seçildi.

NATO Parlamenter Asamblesi (NATO PA) Türk Delegasyonu, 11 Temmuz 2023 Salı günü, 28. Yasama Dönemi Birinci Devresi için başkanlık seçimi gündemiyle toplandı. Yaşça en kıdemli üye İstanbul Milletvekili İlhan Kesici’nin Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda delegasyona üye 18 milletvekilinden 15’i hazır bulundu. AK Parti ve MHP’li üyelerin önergesiyle Başkanlığa aday gösterilen Antalya Milletvekili Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, komisyon üye tamsayısının salt çoğunluğunun oyunu alarak NATO PA Türk Delegasyonu Başkanlığına seçildi.

TÜRSAB Akdeniz BTK’dan kutlama
TÜRSAB Akdeniz Bölge Temsil Kurulu sosyal medya hesabından, Eski Dışişleri Bakanı ve Antalya Milletvekili Çavuşoğlu’na başarılar diledi.

NATO PA nedir?
NATO PA, NATO üyesi ülkelerin parlamenterlerinden oluşan, genel olarak NATO’nun ele aldığı siyaset, güvenlik, ekonomi ve savunma konularında milletvekillerinin görüşlerini sunduğu ve bu konularda raporlar yazılarak, kararların oluşturulduğu Uluslararası Meclis’tir.

Yorum Yaz