We-Flytour-GM-Banner-Animation
GlobalYatakBankasi-1A
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Geleceğin Turizm Liderleri Yetişiyor

Geleceğin Turizm Liderleri Yetişiyor

Konaklama sektörünün tanınan profesyonellerinden Erçin Yalçın önderliğinde oluşturulan ‘Management Trainee’ (Yönetici Adayı) Program kapsamında Antalya Bilim Üniversitesi ve Akdeniz Üniversitesi işbirliğinde okul öğrencilerinden 2 adaya Nisan-Eylül ayları arasında eğitim verilmeye devam ediyor.

Sektörde geleceğin yöneticilerini yetiştirme amacıyla geliştirilen bu eğitime katılan öğrenciler, çalıştıkları süre boyunca Genel Müdürün belirlediği program dahilinde tüm departmanlarda aktif olarak çalışıyorlar, teorik ve pratik tüm süreçlerden geçiyorlar.

Bu programa dahil edilen öğrenci çalıştığı süre boyunca Ön Büro, Satış Pazarlama Departmanı, Kat Hizmetleri, Misafir İlişkileri, Mutfak-Yiyecek İçecek Departmanı, Cost, Muhasebe, İnsan Kaynakları, Animasyon, Teknik, Güvenlik vb. departmanlarda çalışarak eğitimlerini tamamlıyorlar. Ramada Plaza Antalya Akademi adıyla sektöre genç-dinamik yöneticiler yetiştirmek çok önemli diyen Yalçın, tüm otellerin bunu yapması gerektiğini gençlere sahip çıkılması ve yetiştirilmesi gerektiğini söyledi.

Yalçın, “Turizm, Türkiye’nin hem ekonomik gelişimi hem de dünyaya tanıtımı için en önemli sektörlerimizden biri. Sektörün sürdürülebilirliği için bizlerin nitelikli gençlere, onların da bizlerin rehberliğine ihtiyacı var. Otel olarak hız kesmeden sezonun en yüksek dönemi olmasına rağmen tüm çalışanlarımızın eğitimine önem veriyoruz. Tüm aylar boyunca periodik iç ve dış eğitimler veriliyor çalışanlarımıza, uluslararası geçerliliği olan ‘Bartender’ eğitimini tüm bar personelimiz aldı,bu eğitim 3 gün sürüyor, Dünya standartlarında alkollü-alkolsüz içeceklerin hazırlanması sunumu,dekoru vs.her şey öğretiliyor,Bu eğitimi Sektörün Duayen ismi Edip Kemal Eren’den almak ayrıca çok önemli oldu! kendisi aynı zamanda Türkiye Barmenler Derneği Başkanı.

Yorum Yaz