We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Aktüel FTI, “2022’deki trend bu yaz da devam ediyor”

FTI, “2022’deki trend bu yaz da devam ediyor”

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

FTI, Türkiye faaliyetleri ve Türk turizminin güncel durumuyla ilgili bir açıklama yaptı. Türkiye’nin geçen sezonda hem sadık müşterileri hem de ilk kez seyahat edecek müşterileri etkilediğini belirten FTI, bu yıl da aynı durumun söz konusu olduğunu belirtti. FTI’ın yaptığı pazar aıklamasında şu ifadelere yer verildi:

FTI, Türkiye’de bir kez daha başarılı bir yüksek sezonun eşiğinde duruyor. Ege ve Akdeniz’de misafirler için son dakika birçok seçenek mevcut. Meeting Point Turkey’nin dijital yenilikleri ise sorunsuz transferler için hizmet veriyor.

Geçtiğimiz yıl Türkiye, hem sadık müşterilerini hem de çok sayıda ilk kez seyahat eden yolcuyu ikna edebilen nadir bir ülke oldu. 2022 yılında yaklaşık dört milyon Alman turist, Ege ve Akdeniz kıyılarında sunulan çeşitli olanaklardan keyif aldı. Bu trend bu yaz da devam ediyor gibi görünüyor, çünkü son beş haftada FTI’deki yaz tatili taleplerinin yarısından fazlası, Anadolu’nun batı ve güney sahillerindeki destinasyonlara yönelikti. FTI GROUP’un Türkiye Stratejik Destinasyon Sorumlusu Hicabi Ayhan, “Türkiye’deki her iki turistik bölgenin de büyük avantajı, mükemmel aile ve lüks otellerin geniş yelpazesidir. Ayrıca, hem Ege Denizi hem de Akdeniz bölgesi, yüksek sezonun son çeyreğinde son dakika tatili yapmak için birçok fırsat sunmuştur” diyor.

İşte bu nedenle yaz sonunda tatil yapmak isteyenler için çekici birçok seçenek ve iyi fiyat-performans oranına sahip her şey dahil tatiller için fırsatlar bulunuyor. FTI’nin geniş uçuş programı, SunExpress, Corendon veya Pegasus gibi havayolları ortaklarıyla Antalya, İzmir, Bodrum ve Dalaman havalimanlarına birçok direkt uçuş imkanı sunuyor. Böylece 2023 yılında da FTI müşterileri için havalimanından otele ulaşım son derece kolay oluyor. Ayrıca, Destinasyon Yönetim Acentesi Meeting Point Turkey’nin otomatikleştirilmiş, hızlı taşımacılık ve dijital hizmetleri sayesinde bu süre daha da kısaltılıyor.

Side ve Belek’te Aile ve Lüks Uygun Fiyatlı Tatiller, Ege’de Club Tatili

Bu yüksek sezon boyunca tur operatörü Akdeniz bölgesinde, çeşitli aile ve lüks otellerle birlikte çok yönlü dinlenme ve eğlence programları sunarak dengeli bir seçenek sunuyor. Bunlar arasında bu yaz ilk kez kapılarını açan FTImisafirlerine özel aile oteli Victory Volare de bulunuyor. Family ve Swim-Up odaları, kapsamlı eğlence programı ve uygun koşullarıyla bu otel, Akdeniz bölgesinde son dakika tatili için özellikle uygun. Hicabi Ayhan lüks tatil arayan misafirlere Belek bölgesini öneriyor. “Cullinan Belek veya Maxx Royal gibi oteller, spa alanları, çeşitli spor imkanları ve restoranları ile her türlü isteği karşılıyor. Belek, spor ve boş zaman aktivitelerine düşkünler için bir cennet olup, olağanüstü otel seçenekleriyle pek çok destinasyonda bulunmayan koşullarda dinlenme olanağı sunuyor.” Ekim ile Şubat arasında uygun iklimi ve tatil köylerindeki birçok ısıtmalı havuzu sayesinde Akdeniz bölgesi, yüksek sezon sonrasında da örneğin kışın uzun süreli tatiller için bir seyahat noktası olarak uygun. Ege bölgesinde Eylül’e kadar devam eden, “Meltem” adı verilen sıcak rüzgar, tatil havasını sürdürüyor. Rahat bir yaz tatili için hala arayış içinde olan güneşlenmeyi sevenler için, örneğin Bodrum Yarımadası’nda La Blanche Island sadece FTI misafirlerine özel olarak iyi bir seçenek: Bu kulüp tatil köyü, çeşitli restoran seçenekleri, büyük ve küçükler için birden fazla havuz ve geniş bir alanda sunduğu zengin spa imkanları ile dikkat çekiyor.

Meeting Point Turkey’nin Teknik İnovasyonları Sorunsuz Tatil Deneyimleri Yaratıyor

Misafirlerin uluslararası havalimanlarına varışlarını mümkün olduğunca basit hale getirmek için, Türkiye’deki Destinasyon Yönetim Acentesi Meeting Point Turkey, transferleri optimize etmeye özen göstermiştir. FTI Group CEO DMCs Mario Habig, “Dijital öncelik bizim için bir klişe değildir. Bu yaz sezonunda Türkiye’de, misafirlerimizin otellerine daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmalarını sağlayan yeni çözümlerle, bölgedeki kapsamlı faaliyetler hakkında bilgilendirilmelerini sağlıyoruz” diyor. Örneğin, seyahat belgelerindeki QR kodları sayesinde misafirlerin tüm bilgileri karşılama bankosundaki yetkililer tarafından görülebilir hale getiriliyor. Misafirler, uzun süre beklemeye gerek kalmadan doğru transfer aracına yönlendirilebiliyor. “Teknik yeniliklerimiz sayesinde misafirlerin varışını önceden hesaplayıp en hızlı transferi gerçek zamanlı olarak belirleyebiliyoruz. Bu maksimum verimlilik, Türkiye tatilcileri için ekstra konfor ve sorunsuz süreçler sağlıyor” diye açıklıyor Meeting Point Turkey CEO’su Okay Yıldırım. Ayrıca, Meeting Point Turkey tarafından geliştirilen interaktif araç „TravelAssistant24“ sayesinde tatilciler, örneğin rehberlerle iletişime geçebilir, turlar rezerve edebilir ve havalimanına nasıl ulaşacakları hakkında bilgi alabilirler.

Fiyat Örnekleri:

Victory Volare ■■■■■ (Akdeniz bölgesi, Side) Ultra-her şey dahil konaklamalı ve uçuşlu 1 haftalık tatil. Örnek olarak 18 Eylül 2023’te Leipzig’den Kişi başı çift kişilik odada 719 Euro’dan başlayan fiyatlarla.

Cullinan Belek ■■■■■ (Akdeniz bölgesi, Belek) Ultra-her şey dahil konaklamalı ve uçuşlu 1 haftalık tatil. Örnek olarak 7 Ekim 2023’te Münih’ten Kişi başı çift kişilik üstün oda seçeneğiyle 2.189 Euro’dan başlayan fiyatlarla.

La Blanche Island ■■■■■ (Ege bölgesi, Bodrum) Ultra-her şey dahil konaklamalı ve uçuşlu 1 haftalık tatil. Örnek olarak 23 Eylül 2023’te Hannover’den Kişi başı çift kişilik odada 899 Euro’dan başlayan fiyatlarla.

Yorum Yaz