We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Aktüel Güral Premier Hotels & Resorts iki oteline “Sürdürülebilir Turizm” sertifikası

Güral Premier Hotels & Resorts iki oteline “Sürdürülebilir Turizm” sertifikası

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından yayınlanan Sürdürülebilir Turizm Programı kapsamında Türkiye’de ilk kez Güral Premier Tekirova ve Güral Premier Belek otelleri “Sürdürülebilir Turizm” sertifikası aldı.

Sürdürülebilir Turizm Programı ; turizm sektöründe sürdürülebilirlik standardının geliştirilmesine yönelik uluslar arası normlarda belirleyici organ olan Küresel Sürdürülebilir Turizm Konseyi (GSTC) kriterlerine uyum doğrultusunda T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından geliştirilmiştir. GSTC Dünyada en üst sürdürülebilir turizm standardı olarak tescillidir ve Dünya çapında her kıtadan sürdürülebilir turizm için çok sayıda yönerge ve standardı dikkate alır.


Güral Premier Tekirova Hotels&Resorts Genel Müdürü Levent TOPER;
konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından yayınlanan Sürdürülebilir Turizm Programı kapsamında Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen pilot denetimlerinde yer aldık ve %100 uyum ile Güral Premier Tekirova ve Güral Premier Belek otellerimiz ile kriterleri sağlayan ilk oteller olduk. Sürdürülebilir Turizm Sertifikasyon Sertifikasyon programı TGA (Turizm Geliştirme Ajansı) tarafından ulusal sürdürülebilir turizm standartlarını geliştirmek ve küresel ölçekte tanınmalarını sağlamak ve paydaşlarla işbirliği gerçekleştirmek amacıyla atılmış çok önemli bir adımdır.

İşletmemiz yaptığı her bir çevre koruma çalışmasının Sürdürülebilirlik ile birleştirerek sosyal sorumluluklarımız ve çevre koruma bilincini süreklik kılmak adına sezon boyunca girişimlerde bulunması ve bunu kendisine bir misyon olarak belirlemesi “GÜRAL PREMIER” markasını sürdürülebilirlik kapsamında öne çıkaran özelliklerden biri olmuştur. Bu bilinç ve Sayın Yönetim Kurulumuzun desteği bizi Sürdürülebilir Turizm gibi ulusal ve uluslar arası tanınır ödüller ve eko-etiketler almaya yönlendiriyor.

Uzun vadeli vizyonumuz ve hedeflerimiz doğrultusunda Sürdürülebilir Turizm düşünce çatımız olup, kendi Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarımızı politikalarımız doğrultusunda oluşturduk ve ülkemize katkı sağlamak için çalışıyoruz.

1989 yılında kurulan ve 52 ayrı ülkeye ihraç edilen Güral Porselen; bu alanda sürdürdüğü faaliyetlerini; 19 Mayıs 2010’da Antalya/Kemer/Tekirova bölgesinde adından fazlası ile söz ettirecek Güral Premier markası ile turizm sektöründe adım atmıştır. Güral Premier tesislerimiz; 2010 yılında sektöre merhaba diyen Güral Premier Tekirova ve 2014 yılı itibariyle yenilenen Güral Premier Belek doğayla iç içe şehrin gürültüsünden uzak bir yapılaşma tarzı benimsenerek ağaçlarla örülü geniş bir alan üzerine, geleneksel Türk mimarisi esas alınarak inşa edilmiştir. İki ve üç katlı villalarımız yeşil alanlar arasında birbirinden ayrılarak dağılmıştır. Villalarımız Mavi Bayraklı plajımız ve deniz manzarası eşliğinde, doğanın ve yeşilin her tonuna tanıklık edebileceğiniz beş yıldızlı tatil köyü konseptindedir.

Farklı ülkeler, farklı insanlar, farklı kültürler var ve ortak bir noktada buluşuyoruz : “DOĞA”. Ülke olarak hem ekolojik, hem biyoçeşitlilik konusunda çok zenginiz ve misafirlerimizde denizimiz, doğamız için yapılan çalışmalarımızdan memnun olduklarını ifade ediyorlar.

Tur operatörlerinden de yaptığımız çevreci ve sürdürülebilir çalışmalar neticesinde geçmiş yıllarda almış olduğumuz ödüllerimiz var. Bunlar bizi daha da motive ediyor.

Sürdürülebilir Turizm Belgeli olarak öncü olduğumuz için mutluyuz. Ayrıca yeşil otellerde konaklayan misafirlerin memnuniyet oranlarınında kıyasla yüksek olduğu bu ilgiden de memnunuz. Sürdürülebilir ve sorumlu iş geliştirme için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Sürdürülebilir ve temiz enerji kaynağı olarak Güneş enerjili sistemler ve enerji verimliliği yüksek teknoloji ürünler tercih ediyoruz. İsrafın önüne geçen verimli teknoloji seçimleri ve akıllı otomasyon sistemleri bunlara birkaç örnek olabilir. Gelişimleri takip ederek altyapılarımızı iyileştiriyor ve yenilikçi yaklaşımları destekliyoruz.

Güral Premier Tekirova Hotels&Resorts Kalite&Eğitim Müdürü Burcu ESEN is konuyla ilgili; “Çevresel Sürdürülebilirliği kendine misyon edinmiş otellerimiz alanında uzman bir ekibin takım çalışması ve Yönetimin desteği ile tüm faaliyetlerimizi en yüksek sosyal ve çevresel standartlara uygun gerçekleştirmektedir. Küresel çapta yaşadığımız değişimler bizi ve misafirlerimizi Sürdürülebilir Turizmi desteklemeye teşvik etmiştir.Sürdürülebilirlik Sertifikası ; Otellerimizin çevre dostu, sürdürülebilir ve sorumlu bir iş geliştirmek için çabalarını göstermektedir. Sorumlu üretim ve tüketim hedeflerimiz doğrultusunda tedarikçilerimizi yerel işletmelerden seçiyor, bölgesel ekonomiyi destekliyor ve lojistik kaynaklı karbon ayak izimizi küçültüyoruz. Çevre turizmin temel kaynağıdır. Bu kaynağın sürdürülebilir şekilde ve dengeli yönetilmesi ve kalitesinin arttırılması gereklidir. Misafirlerimize daha iyi bir hizmet verebilmek ve turizmi sürdürülebilir kılarak gelecek nesillere daha güzel ve yaşanılabilir bir Dünya bırakmak adına sürdürülebilirlik ödüllerine sahip olmak önem arz etmekte ve farkındalık yaratmaktadır.” dedi.

Yorum Yaz