We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Aktüel “Türk restoranlarını dünyaya tanıtacağız”

“Türk restoranlarını dünyaya tanıtacağız”

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

İstanbul’un ardından İzmir ve Bodrum’un da dahil olduğu MICHELIN Rehberi’ne Türkiye resmi partneri olarak destek verecek olan Jumbo, 9 Kasım 2023 tarihinde açıklanacak MICHELIN Rehberi’ne giren restoranlara plaketlerini sunacak.

Jumbo Genel Müdürü Bahriye Bayraklı Tavukçuoğlu, MICHELIN Rehberi’ne verdikleri destekle, Türkiye gastronomisinin gelişimine katkıda bulunmayı amaçladıklarını belirtti. Tavukçuoğlu, “MICHELIN ile yaptığımız bu güç birliği sayesinde, Türk restonlarının dünya çapında tanınmasına katkıda bulunduğumuz için gururluyuz” dedi.

Tarih boyunca kültür başkentlerinden biri olan kadim şehir İstanbul’da 1947 yılında başlayan serüveninde 76 yıldır sofralara hayat veren Jumbo, yenilikçi yaklaşımı ve gastronomiye olan güçlü inancıyla MICHELIN Rehberi’nin prestijli dünyasına adım attı. İstanbul’un ardından İzmir ve Bodrum’un da dahil olduğu MICHELIN Rehberi’ne Türkiye resmi partneri olarak destek verecek olan Jumbo, 9 Kasım 2023 tarihinde açıklanacak MICHELIN Rehberi’ne giren restoranlara plaketlerini sunacak.

Daha sürdürülebilir bir gastronomi anlayışına sahip restoranları da seçimlerinde vurgulamayıamaçlayan MICHELIN Rehberi Ödül Töreni’nde, Türkiye’nin önde gelen restoranlarına verilecek plaketlerde Jumbo imzası yer alacak. Jumbo Genel Müdürü Bahriye Bayraklı Tavukçuoğlu, lezzetin ve estetiğin uyumunu temsil eden bu ortaklıkla Türk restoranlarının uluslararası arenadaki prestijini artırmayı hedeflediklerini belirtti. MICHELIN Rehberi ile olan bu iş birliğinin, gastronomi kültürüne verdikleri önemi yansıttığını belirten Tavukçuoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Cumhuriyetimizin 100. Yılında, asırlık restoranlarımızın unutulmaz lezzetlerini bir araya getirerek, özel bir etkinlik serisi düzenledik. Şimdi de Michelin iş birliğiyle, gastronomi dünyasına katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Gastronomi ile ilgili her türlü seçkin işte biz de Jumbo olarak var olacağız. Michelin ile güç birliği yaparak, Türk mutfağının dünya çapında daha fazla tanınmasına katkıda bulunmak, bizim için gurur verici bir adım.”

MICHELIN Rehberi İstanbul, İzmir, Bodrum 2024 seçkisi, 9 Kasım 2023 tarihinde açıklanacak ve rehberde yer alan restoranlar MICHELIN Rehberi’nin sitesinden ve ayrıca ücretsiz sunulan IOS ve Android uygulamaları üzerinden paylaşılacak.

Yorum Yaz