We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa DÜNYA Güliz Öztürk: Talep artarken bilet fiyatları düşüyor

Güliz Öztürk: Talep artarken bilet fiyatları düşüyor

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Pazar günü İstanbul’da düzenlenen Routes World konferansında konuşan Pegasus Hava Yolları CEO’su Güliz Öztürk, giderek daha popüler bir turizm destinasyonu haline gelen Türkiye’ye yönelik seyahat talebinin, salgın sonrası “intikam seyahatleri” sona erse bile güçlü kalmaya devam ettiğini söyledi.

Güliz Öztürk, “Talep güçlü ancak bu yılki fiyatlandırma ortamı geçen yılki kadar güçlü değil” dedi ve genel seyahat talebi kışa doğru artmaya devam etse bile fiyatların ya da uçak biletlerinin 2019 seviyelerine yakın olduğunu da sözlerine ekledi.

Skift’in haberine göre; Pegasus Havayolu ikinci çeyrekteki yüzde 22,4’lük faaliyet marjıyla dünyanın en kârlı şirketleri arasında yer alıyor.

Türkiye’ye gelen ziyaretçi sayısındaki artışın, İsrail’de yaşanan çatışmalar ve bu yılın başlarında Türkiye’nin doğusunda meydana gelen yıkıcı depreme rağmen devam etmesi bekleniyor.

Temmuz ayında 239 koltuklu Airbus A321neo’lardan oluşan yeni uçaklar da sipariş eden Pegasus; kesin sipariş listesini 78 uçağa çıkardı.

Yorum Yaz