27.8 C
Antalya
Cuma, Mayıs 20, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

 Letoonia’dan Zinde ve Sağlıklı Bir Tatil Konsepti

Club & Otel Letoonia Genel Müdür Bozkurt Atilla

2020 hepimiz için zor bir yıl oldu. Covid-19 salgını; insanın içindeki korku, stres, kaygı gibi birçok psikolojik sorunu arttırdı.

Doğaya döndük, farkındalığımız arttı ve önceliklerimiz değişti

Pandemi sürecinde yaşadığımız kısıtlamalardan sonra alışkanlıklarımız, tatil ve seyahat anlayışımız da hızla değişti. Her şey bu kadar hızla değişirken insanın kendisine ve doğaya olan dönüşü farklı bir şeyler yapma fikrini geliştirdi ve bu düşünceye paralel olarak otelimize tatile gelen misafirlerimizin hayatına farklı bir deneyim katmalı ve anlamlı bir dokunuş yapmalıydık. Böylece otelimizde yoga (fiziksel ve zihinsel uyumu yakalama), ayurveda (doğayla uyumlu yaşama ve şifa bulma), yüzme dersi (yaşam disiplini sağlama ve pozitif enerji), boks dersi (vücudu güçlendirme ve dayanıklılık) ve seramik dersi (içindeki yaratıcılığı ortaya çıkarma) gibi öğrenme ve deneyimleme özelliklerini barındıran aktiviteleri hayata geçirmiş olduk. Çünkü biliyoruz ki tatil yapmak, bir yaşam tarzı.

Bu tutkunun içinde barındırdığı ise yeni şeyler keşfetme isteği. Tüm bunların sonunda kazanılan, biriken, unutulmaz anılar ve tecrübeler. Misafirlerimizden aldığımız geri dönüşler o kadar olumlu ki yaptığımız şeyin ne kadar gerekli, önemli ve doğru olduğunu bir kez daha anladık. Keyif alınarak gerçekleştirilen her aktivite endorfin denilen bir hormonu salgılatıyor bu da insanın ruh halini etkilediğinden mutluluk hissi oluşuyor. Hem zihinsel hem bedensel olarak iyi hisseden insan iyi şeyler yapıyor iyi şeylere vesile oluyor. Bir kişinin bile hayatına böyle bir dokunuş gerçekleştirebiliyorsak ne mutlu bize…

Daha önceki yıllarda da cooking workshop, dans ve tenis dersi ve bir çok farklı alanlardaki birçok spor aktivitelerimiz hala devam ediyor ve önümüzdeki yıllarda da misafirlerimiz için farklı projelerimiz mutlaka olacak.

 

ALEV TETİK – Yoga-Ayurveda Eğitmeni

Uzak Doğu ülkeleri ve İspanya’da yoga yaptım. Türkiye’de ise şu an Club & Hotel Letoonia’da yoga eğitmeni olarak bütüncül yoga pratiklerini, prayanama, mantra, mudra, ayurveda ve meditasyon ile harmanlayarak konaklayan misafirleri içsel bir yolculuğa çıkarıyorum. Ve onlara bedensel ve ruhsal farkındalığı artıracak çalışmalar yaptırıyorum.

BANU ETKER – Art Studio Eğitmeni

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik bölümü mezunuyum. Bu yıl, Club&Hotel Letoonia’da kurulan tam donanımlı bir seramik atölyesinde yoğun iş temposundan uzaklaşmak, toprağa dokunarak zihnini boşaltmak, yaratıcı gücünü keşfetmek isteyen misafirlerimizi seramikle tanıştırıyorum. Tatillerinin sonunda, kendi yaptıkları seramikleri hatıra olarak götürüyorlar ve bu da beni çok mutlu ediyor.

OZAN TOSUNOĞLU- Box Eğitmeni

Misafirlerimize tatilleri boyunca boks ve tüm dövüş sporlarının en temel vuruş tekniklerini öğretmekteyim. Bu vuruşları öğrenen misafirler derslere devam etmek isterlerse bu 3 temel vuruşla yapılabilecek kombinasyonları öğretiyorum. 12 yaş grubu misafirlere bu temel vuruşlarla beraber özgüvenlerini arttıracak konuşmalar ve zihinsel antrenmanlar yaptırmaktayım.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
21,687TakipçilerTakip Et
111AbonelerAbone

SON HABERLER