We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Aktüel ITB Berlin 2023 başladı

ITB Berlin 2023 başladı

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Her yıl dünya turizminin nabzının tutulduğu ITB Berlin Uluslararası Turizm Fuarı, pandemi nedeniyle verdiği 3 yıl aradan sonra, bugün bir kez daha kapılarını açtı.

Messe Berlin fuar alanında dün gerçekleştirilen Basın Konferansı ile gece yapılan görkemli Açılış Galası’nın ardından, bugün başlayan ITB 2023 Fuarı 9 Mart’ta son bulacak.

Açılış konuşmasında fuarın üç yıl aradan sonra tekrar açılmasından duyduğu heyecanı dile getiren Messe Berlin Genel Müdürü Dirk Hoffmann; bu yıl “Değişime Açık” sloganıyla yola çıktıkları fuardan tüm sektörle birlikte enerji dolu, muhteşem bir geri dönüş beklediğini söyledi.

“Zorlukları fırsata dönüştürme zamanı”

Geçtiğimiz yıllarda Dünya’da çok sayıda zorluk yaşandığına dikkat çeken Dirk Hoffmann; “Bugün halen çok fazla kesinti, konsolidasyon ve zorluk yaşanıyor. Ancak sektör güçlü olduğunu ve uyum sağlayabildiğini kanıtladı. Şimdi değişiklikleri ve zorlukları güçlü bir sektör olarak hep birlikte büyük fırsatlara dönüştürebilme zamanı!” dedi.

“Dualarımız Türkiye’deki depremzedelerle”

Konuşmasında Türkiye’de yaşanan depremlerden dolayı ne kadar üzgün olduğunu da ifade eden Hoffman; “Önümüzdeki günleri dört gözle bekliyor olsak da, dualarımız Ukrayna’da devam eden savaşın kurbanları ile Suriye ve Türkiye’deki depremzedelerle birlikte. Türkiye, dünyanın en en önemli tatil destinasyonlarından biridir ve yıllardır ITB Berlin’in sadık bir katılımcısıdır. Ukrayna Turizm Kurulu ve Kiev de mevcut duruma rağmen ITB Berlin’de küçük stantlarla turizm ürünlerini sunacak” diye konuştu.

161 ülkeden 5 bin 500 katılımcı

Dirk Hoffman ITB Berlin 2023 ile ilgili şunları söyledi; “ITB Berlin kesinlikle güçlü bir geri dönüş yapıyor. Toplamda yaklaşık 5.500 destinasyon, bölge ve şirketi katılımcı ve eş katılımcı olarak ağırlamayı dört gözle bekliyoruz. ITB Berlin’e uluslararası katılım yine son derece yüksek. Katılımcılarımız 161 ülkeden geliyor. ITB Berlin, 2023 yılında da dünyanın önde gelen seyahat fuarı olmaya devam edeceğini, trendler ve networking için bir platform ve itici güç olacağını göstermiştir. Ürün ve hizmetler geniş bir yelpazeye yayılmakta ve seyahat endüstrisinin tüm yelpazesini ve değer zincirini kapsamaktadır. Güçlü katılımcı temsilleri arasında Alpler gibi daha küçük bölgelerin yanı sıra resmi ev sahibi ülkemiz Gürcistan, fuarın en büyük katılımcısı Suudi Arabistan ve Karayipler de yer almaktadır. Seyahat Teknolojisi segmenti pandemiden önce de iyi temsil ediliyordu ve bu durum bu yıl da değişmedi. Kruvaziyer ve mobilite endüstrisi de çok sayıda katılımcıyla burada.”

Bu yılki yenilikler neler:
– ITBxplore, dijital alanda canlı etkinliğe eşlik ediyor. Mobil uygulamaya da sahip olan ITBxplore ile; katılımcı ve ziyaretçiler arasında bir ağ oluşturulmuş. Tüm bilet sahipleri seçtikleri etkinlikleri buradan da canlı olarak takip edebiliyor. Berlin’de olamayanlar da Tam Dijital Bilet satın alarak etkinliğe dijital olarak katılabiliyorlar.

– HOME OF LUXURY by ITB de bu yıl fuarda ilk kez gerçekleştirilecek özel bir etkinlik. The Garden, The Library, The Nest ve The Gallery adı verilen dört sergi alanında; rahat ve sıra dışı bir atmosferde bire bir iş toplantıları yapılabilecek.

Yorum Yaz