We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Aktüel Mario Habig: “Bu başarı çalışanlarımızın heves ve inancı sayesinde”

Mario Habig: “Bu başarı çalışanlarımızın heves ve inancı sayesinde”

FTI GROUP’un Fas, İspanya, Tayland, Mısır, Türkiye ve Dominik Cumhuriyeti’ndeki incoming acenteleri, sürdürülebilirliğe olan bağlılığı nedeniyle Travelife Partner statüsüne layık görüldü.

Travelife Partner statüsü, insana ve çevreye olan kapsamlı bağlılığın onaylanmasıdır.

FTI GROUP’un sürdürülebilirlik temeline bir yapı taşı daha yerleştirildi. Otellerinin Travelife for Accomodation ile başarılı bir şekilde belgelendirilmesinin ardından, Meeting Point International’a bağlı altı destinasyon yönetim şirketi de Travelife Partner statüsüne kavuştu. Meeting Point Morocco, Meeting Point Spain, Meeting Point Egypt, Meeting Point Turkey ve Meeting Point Dominicana, sürdürülebilirliğe olan bağlılıklarının onayını ve tur operatörleri için uluslararası kabul görmüş Travelife programının ilk ödül seviyesini aldılar. Buna ek olarak, Tayland’da bulunan Meeting Point Asia, Travelife ve AB SWITCH-Asia projesi tarafından desteklenen Tourlink programını almaya hak kazandı. FTI GROUP destinasyon yönetim şirketlerinin CEO’su Mario Habig, “Dünya çapında incoming acentelerimizin büyük bir kısmının bu önemli adımı atmış olmasından ve grup genelindeki sürdürülebilirlik gündemimize önemli bir katkıda bulunmaktan gurur duyuyorum. Bu başarı, sertifikasyon programının kapsamlı gereksinimlerini karşılayan çalışanlarımızın heves ve inancı sayesinde elde edilmiştir” dedi.

Travelife’ın Tur Operatörü Yöneticisi Naut Kusters şöyle açıklıyor: “Sürdürülebilirliğin incoming sektöründe giderek daha fazla önem kazanmasından büyük memnuniyet duyuyorum. Altı Meeting Point acentesine verilen ödül, ilgili destinasyonlardaki diğer şirketlere de aynı yolu izlemeleri için ilham verecektir.”

OFİS EKİPMANLARINDAN TUR TASARIMINA KADAR SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK UYGULAMALARI

Turizm sektöründe Travelife sertifikasyonu, çevre ve sosyal sorumluluk alanlarında yüksek standartlar anlamına gelir. Partner ödülü için, kuruluşun bağımsız değerlendiricileri DMC’leri 100’den fazla kriter içeren bir gereksinimler kataloğuna göre denetler. Diğer hususların yanı sıra, acentelerin günlük faaliyetlerinde çalışanlarına ve ortaklarına nasıl adil davrandıkları, çevresel etkiyi en aza indirdikleri ve hayvan refahı kurallarına uydukları değerlendirilir. Habig, “Altı destinasyondaki misafirlerimiz, ödülümüz sayesinde hizmetlerimizin ve turlarımızın doğal kaynakları koruduğundan emin olabilirler” diyor. Örneğin Kanarya Adaları’nda, dört büyük adadaki tüm tur portföyü daha çevre dostu olacak şekilde tasarlandı ve tüm turlar Travelife kriterlerine uygunluk açısından sürekli olarak kontrol edilmektedir. Lanzarote’de elektrikli katamaranla balina izleme ya da Fuerteventura ve Gran Canaria’da yerel halkın ziyaret edildiği doğa odaklı günübirlik geziler gibi yeni gezilerde DMC, sürdürülebilirliği misafirler için somut bir deneyim haline getiriyor. Meeting Point Morocco ise Travelife kriterlerine uyarladığı otuz yeni tur ve on mevcut gezi ile portföyünü tamamen sürdürülebilirliğe dönüştürdü. Acente ayrıca günlük bir tur olan “Berberilerin gizli yaşamı” gibi tüm geziler için masrafların bir kısmını yerel yardım projelerine bağışlamaktadır. Gelecekteki partnerlerin seçimi, temsilcilerin daha sonra konuklara aktarılan sürdürülebilirlik konularında eğitilmesi ya da enerji ve elektrik tasarrufu için ofislerde genel bir “kapatma” politikası uygulanması gibi sürdürülebilirlik tedbirleri, Meeting Point çalışanlarının günlük yaşamlarını da etkilemektedir.

FTI GROUP’UN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK STRATEJİSİ YOLUNDA İLERLİYOR

Incoming acentelerinin sürdürülebilirlik programlarına kademeli bağlılığı, FTI GROUP’un yeni sürdürülebilirlik stratejisinin bir parçasıdır. Şirket böylece sosyal sorumluluğunu kabul etmekte ve Avrupa Birliği’nin iklim ve çevre hedeflerinin yanı sıra Birleşmiş Milletler’in 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefini de dikkate almaktadır. Bireysel adımlar tüm Grup bölgelerine uzanmakta ve ilgili teklif ve hizmetlerin yanı sıra FTI GROUP çalışanlarının kişisel çalışma ortamını ve müşterilerle iletişimi de kapsamaktadır.

1 yorum

Caroline McClure 06 Mart 2024 - 23:19

Nice blog here Also your site loads up very fast What host are you using Can I get your affiliate link to your host I wish my site loaded up as quickly as yours lol

Cevapla

Yorum Yaz