27.3 C
Antalya
Cumartesi, Eylül 25, 2021

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Marka yeni hedef büyük

Kurduğu Luster Collection markası ile turizm sektörüne hizmet veren Şule Demir ile iş hayatını, özel hayatını ve turizm sektöründeki dinamikleri konuştuk.2021’in Şubat ayında faaliyete geçen çiçeği burnunda firması ile güçlü bir geleceğin ve güzel projelerin planlamasını yapan Demir, en büyük hayalinin Luster Collection’u uluslarası bir markaya dönüştürmek olduğunu söyledi.

Şule Demir – Luster Collection Yönetim Kurulu Başkanı

Kendinizden bahseder misiniz?

İstanbul doğumluyum. 1992 yılında Trakya üniversitesi işletme bölümünden mezun oldum. Mezuniyet sonrası İstanbul’a dönerek Raks Müzik Yapım’da prodüksiyon asistanı olarak çalışma hayatına başladım. Bir erkek ve bir kız çocuk annesiyim. Çocuklarım ile daha fazla ilgilenebilmek için 1995 yılında turizm-buklet sektöründen gelen teklifi kabul edip, satış pazarlama direktörü olarak çalışmaya başladım. 2019 yılında Antalya’ya yerleşmeye ve uzunca zamandır planladığım kendi şirketimi kurmaya ve markamı hayata geçirmeye karar verdim. 2021 Şubat ayında “Luster Collection” adıyla otellere Turizm-buklet sektöründe bir kadın girişimci olarak hizmet vermeye başladım.

İş dünyasına giriş ve planladığınız yolculuğu bize anlatır mısınız?
Uzunca zamandır turizm-buklet sektörü içerisinden birçok otel ile farklı konseptler tasarlama fırsatım oldu. Luster Collection aslında beklentilere cevap verebilmek adına yılların birikimiyle oluşmuş bir buklet tasarım ve üretim fabrikası diyebiliriz. Parıltıyı, ışıltıyı anlatan ve aynı zamanda sadeliği öne çıkartan bir isim olması için markamın adını Luster Collection olarak koydum. Şu an 10 kişi ile bir aile ortamında çalışmaktayım. Luster Collection, sektörde olmayanı hayata geçirme sevdasında bir işletmedir. Müşterisine özel proje üretir, müşterisinin markasını bir üst seviyeye taşımayı hedefler. Ekip arkadaşlarım konularında

uzman insalardan oluşuyor. Şirket bünyemizde ayrıca ar-ge departmanımız da bulunmaktadır. Pandemi şartlarında cesaretimi ve inancımı hiç yitirmedim. Proje üretmeyi durdurmayan, her an yeni projelerle müşterilerini rakiplerinden bir adım öne taşımayı hedefleyen bir felsefede çalışmalarımı sürdürüyorum.

Luster Collection projelerinden bahsedermisiniz?

Uluslararası bir marka olmak için çalışıyorum. Kaliteli ve farklı olmak benim için çok önemli. Patentli ürünlerimizin sosyal hedefleri de olduğundan bahsetmek istiyorum. Türkiye’deki buklet sektöründe bir ilki gerçekleştirdik, tüm ürünlerimizin üzerinde körler alfabesi ile de isim ve içerik yazıyor. Bizzat kendimin yürüttüğü bu projenin hayata geçebilmesi adına körler alfabesi öğrenmek benim için çok özel bir tecrübeydi. Organik ürünlerimiz insan sağlığı bakımından hizmetini ön planda tutmaya çalışan oteller için çok ilgi görüyor. Hedefimiz insan, doğa ve memleket sevgimizi tasarımlarımıza yansıtmak ve yurt dışına pazarlama yapmaya başlamak.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,610BeğenenlerBeğen
17,900TakipçilerTakip Et
97AbonelerAbone

SON HABERLER