We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Aktüel Martı Grubu sezona yeniliklerle giriyor

Martı Grubu sezona yeniliklerle giriyor

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Türkiye’nin en eski otel işletmelerinden biri olan Martı Hotels & Marinas’ın Genel Müdürü Handan Boyce; dergimize yaptığı açıklamada, 2023 sezonuna otellerinde yaptıkları yenileme çalışmaları ve güçlendirilmiş bir kadroyla girdiklerini söyledi.

Türkiye turizminin 2022 yılında genel anlamda büyük gelişme gösterdiğine dikkat çeken Handan Boyce; “Türkiye turizmi, 2022 yılında gelen turist sayısında bir önceki yıla göre yüzde 75’lik bir artış göstererek, 51 milyon 369 bin 26 kişiye ulaştı. Turizm gelirinin 46,2 milyar doları bulduğu sezonda; 89 dolarlık gecelik turist harcaması, 1,8 milyon yatak sayısı, 335 bin istihdam, yüzde 59 doluluk oranı ve 241 bin 500 geceleme ile birçok alanda rekora imza atıldı. Sektörün 60 milyon turist ve 56 Milyar dolar gelir hedefi ile girdiği yeni sezonda, ilk iki ayda ülkemize 3,8 milyon turist geldi. Ülkemizin bu yılda da yine turizmde beklentileri aşıp, rekorlar kıracağı bir yıl geçirmesi en büyük arzumuz” dedi.

“2023’de gecelemede yüzde 40’lık artış öngörüyoruz”

Martı Hotels & Marinas olarak kendilerinin de 2022 yılında operasyonel ve finansal açıdan başarılı ve verimli bir yıl geçirdiklerini ifade eden Boyce; “2023 yılına; Rusya-Ukrayna belirsizlikleri, tüm dünyada yaşanan ekonomik zorluklara rağmen çok hızlı bir giriş yaptık. Ancak yaşanan afet nedeniyle sektörde bir durgunluk yaşandı. Tüm olumsuzluklara rağmen sektör hızlıca toparlandı gibi görünüyor. Rezervasyonlardaki artış bunu gösteriyor. Mayıs ayı itibariyle bu ivmenin gittikçe artacağını düşünüyorum. Bu yıl böyle giderse biz gecelemede yüzde 40’lık bir artış öngörüyoruz. Herhangi bir olumsuzluk yaşanmazsa hem ülkemiz hem de Martı Grubu olarak 2022’de sergilediğimiz başarılı performansı geliştirerek devam ettireceğimize ve güzel bir sezon geçireceğimize inanıyoruz” diye konuştu.

Martı markası olarak yenilediğimiz tesislerimiz ile sezona hazırız

Bu yıl otellerinde renovasyon yaptıklarına dikkat çeken Boyce; sezon hazırlıklarıyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Başarılı bir sezonun ardından misafirlerimize en iyi hizmeti ve konaklamayı sunmak amacıyla otellerimizde yenileme ve renovasyon çalışması başlattık. Gerek tesislerimizdeki hizmet kalitesini gerekse misafirlerimizin memnuniyetini daha da yukarı taşımak için yaptığımız renovasyon, yeni konsept çalışmalarımız ve grubumuza yeni katılan profesyonel ekip arkadaşlarımız ile daha da güçlendirdik. Yeni sezon için heyecanımız ve motivasyonumuz çok yüksek. Martı Grubu olarak yeni sezonda misafirlerimize eşsiz bir tatil deneyimi yaşatmak için hazırız.”

Yorum Yaz