We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Aktüel Otrus, “Avrupa ve diğer pazarlar %12-20 arası zam yaptılar”

Otrus, “Avrupa ve diğer pazarlar %12-20 arası zam yaptılar”

Seyahat acenteleri, havayolu şirketleri, oteller gibi farklı sektörlerden firmaların ve girişimcilerin katılımı ile gerçekleşen 2022 Uzakrota Summit Global’de seyahat sektöründe öncü Tatilbudur.com da oturum sponsoru oldu. Türkiye’de ve yurt dışında değerli turizm destinasyonlarında kaliteli tatil deneyimlerine aracılık eden Tatilbudur.com; 2022 turizm sezonu ve 2023 turizm sezonuna ilişkin beklentileri ve yatırım fırsatlarını Tatilbudur.com CEO’su Onur Otruş ile değerlendirdi.

Uzakrota Summit Global 2022 29 Kasım Salı günü gerçekleşti. Turizmin seyahat sektöründe öncü şirketlerinden Tatilbudur.com; sektörün önemli bu organizasyonuna oturum sponsoru olarak katıldı. Firmayı oturumda CEO Onur Otruş temsil etti. 2022 ve 2023 turizm sezonlarına dair değerlendirmelerini 10.000’e yakın misafir ile paylaşan Otruş yeni yatırım planları ve fırsatlarına da değindi.

Tatilbudur.com CEO’su Onur Otruş; sektör değerlendirmesinde “Ekonomik tablo içerisinde yılın kazananını turizm sektörü, sektörün kazanan ürün grubu ise “Her Şey Dâhil” kavramı. Erken rezervasyonun avantajını deneyimleyen tüketici yeni yıl için rezervasyon ön taleplerini beklenenden önce gerçekleştiriyor. 2022 yılında olan enflasyonist etkinin 2023 yılında da devam edeceğini gözlemliyoruz. Oteller ise geçen yıldan farklı olarak Avrupa ve diğer pazar fiyatlarına da Euro cinsinden %12-%20 aralığında değişen zamlar yaptılar. Tüm bunlara bakıldığında Kasım ayından sezona kadar oluşan otel maliyet enflasyonunun kendi iş ortaklarımızdan elde ettiğimiz verilere göre %92 olduğunu ölçümledik” ifadelerine değindi.

Tatilbudur.com olarak 2023’te yatırımlarını AR-GE’ye ve dijitaleşmeye ayırdığını belirten Otruş; “Web sitemizde ara yüzümüzü yeniledik, mobil uygulamamızı güncelledik. Misafirlerimizin büyük çoğunluğu ile online kanallar üzerinden bir araya geldiğimiz için bu alandaki yatırımlarımızı sürdürmeyi planlıyoruz.” dedi.

Yorum Yaz