We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Aktüel Ramada Plaza By Wyndham Antalya Sıfır Atık Belgesini aldı

Ramada Plaza By Wyndham Antalya Sıfır Atık Belgesini aldı

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın başlattığı “Sıfır Atık” çalışması kapsamında tüm aşamaları başarıyla tamamlayıp Sıfır Atık Yönetim Sistemi’ni kuran Ramada Plaza By Wyndham Antalya, Sıfır Atık Belgesi’ni almaya hak kazandı.

Otel’de ve ofislerde çıkan atıkları mümkün olduğu kadar azaltan ve ayrıştıran Ramada Plaza By Wyndham Antalya sektör için bir örnek teşkil ederek’Sıfır Atık Belgesi’ne!sahip oldu.
Mevcut doğayı ve çevreyi koruyarak atık yönetim projesi ile çevre için emin adımlar ile ilerliyor.

2022 yılında otelimizde pipet, bakım kitleri, çamaşır torbası gibi tek kullanımlık plastik maddelerin kullanımını önemli oranda azaltmak için gerekli çalışmaları yapmıştıkÇıkması zorunlu atıklar için de otelin Kalite Departmanı’nın yönetiminde etkili bir atık yönetim projesi yürüten ve günden güne yöntemlerini geliştiren Ramada Plaza By Wyndham Antalya geri dönüşümdeki en önemli adımlardan birinin dönüştürülecek atıkların ayrımının iyi yapılması olduğunun önemini vurguluyor. Otelin hem ofislerinde hem de tesisin farklı birimlerinde atıklar kağıt, metal, plastik ve cam olarak ayrıştırılıyor. Bunlar daha sonra ilgili atıkların firmaları tarafından ayrı ayrı toplanıyor ve doğaya kazandırılıyor.
2022 sezonunda 20 ton cam, 12 ton kağıt, 3 ton plastik, 1 ton metal atık ve 4 ton atık yağ ayrıştırılarak toplandı. Günlük kullanım atıklarının dışında, proje kapsamında tehlikeli atıklar da ayrıştırılarak lisanslı firmalar aracılığı ile yok ediliyor. 8 ayda 150 kilosu pil olmak üzere, toplam 2.5 ton tehlikeli atığı doğaya zarar vermeden yok etmeyi başarmıştır.Ayrıca turistik tesislerde sıkça rastlanan bitki atıkları da Ramada Plaza By Wyndham Antalya titiz tutumu sayesinde doğru bir şekilde doğaya kazandırılıyor.
Genel Müdür Erçin Yalçın ve Gıda&Kalite Müdürü Seyhan Günder, atık yönetiminde gösterdikleri başarının kendileri için çok önemli olmakla birlikte, asıl hedeflerinin tüm operasyonlarında atık miktarını en aza indirecek uygulamaları hayata geçirmek olduğunu ekledi.

Yorum Yaz