27.3 C
Antalya
Cumartesi, Eylül 25, 2021

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Sektörümüzün ekonomı̇ye kattığı değer, herkes tarafından bı̇lı̇nmekte

Özgür Çağrıcı Calista SPA Manager 

Covid-19 dünya ekonomisi ve küresel ticarette çok boyutlu bir değişime yol açarken, hepimizin birinci önceliği olan insan hayatını tehdit etmeye devam ediyor. Elbette ülkemiz ve Turizm sektörü açısından da zor bir dönemden geçiyoruz. Salgının ilk evresinde bilinmezlik ve tecrübesizlik hakimdi. Ancak daha sonra sürece hızla adapte olmayı başardık. Sektör olarak, pandeminin tüm olumsuz etkilerine rağmen 2020 yılı sezonun son aylarında hedeflerimiz doğrultusunda çalışmaya devam ettik. Nispeten ağır yaralar almadan kapattığımızı söyleyebiliriz. 

2021 yılı büyük beklentiler içerisinde başladı ve ilk göstergeler hepimiz için umut vericiydi. Tam sezon başlayacakken Avrupa ve Rusya’dan gelen haberler umutlarımızı bir anda çürüttü. Haziran ayına gelmemize rağmen Turizm adına umut verici hiçbir gelişme maalesef yok. Ülke olarak tam kapanma dönemini sıkıntılı bir şekilde atlattık. Bazı sektörler kontrollü açılma ile hizmetlerine devam etmeye başladı. Ancak bu sektörler arasında SPA işletmelerinin olmaması zaten 1 yıldan fazla sıkıntılı süreç geçiren sektör çalışanlarını ve işletmeleri çok 

vahim bir noktaya getirdi. Sektör temsilcileri olarak tamamen hijyen alanları olan SPA’ların açılmamasını kesinlikle kabul edilebilir bir durum olarak görmüyoruz. Güzellik merkezleri ve kuaförler gibi yakın sektörlerde olduğu gibi pandemi kuralları çerçevesinde SPA sektöründe de hizmetlere başlanılması gerektiğini yetkililerden talep etmekteyiz. Yüzbinlerce çalışanı olan sektörümüzün ekonomiye kattığı değer, istihdam sayıları açısından önemli bir konumda olduğu herkes tarafından bilinmekte. 

Aşılama konusunda ülkemizde yapılan çalışmaların hızlanması önümüzdeki günlerde her sektörde tam açılma sağlayacağı gibi umarım SPA sektöründe de hızlı bir iyileşme sağlayarak sektörün eski verimli günlerine döneceğini umuyorum. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,610BeğenenlerBeğen
17,900TakipçilerTakip Et
97AbonelerAbone

SON HABERLER