We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Aktüel Tom Cruise da bizi görecekti

Tom Cruise da bizi görecekti

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

ABD’li ünlü yönetmen, senarist ve yapımcı Christopher McQuarrie, Görevimiz Tehlike serisinin son filmi için geçtiğimiz pazar günü Tarihi Yarımada’da keşif yapmış, filmin bir bölümünü burada çekmeye karar verdiklerini söylemişti. Ancak bir Kapalıçarşı esnafının dükkanının güvenlik kamerası görüntülerini sosyal medyada paylaşmasının ardından, gizlilik sözleşmesinin ihlal edildiği gerekçesiyle bu planından vazgeçti.

Tom Cruise‘un başrol oyuncusu ve ortak yapımcısı olduğu ‘Görevimiz Tehlike‘ filminin çekimlerinin bir bölümü İstanbul’da yapılacaktı. Filmin yönetmeni Christopher McQuarrie, kalabalık bir ekiple birlikte çekim mekânı arayışı için Tarihi Yarımada’da incelemeler yapmış, Kapalıçarşı’nın kapıları geçtiğimiz pazar günü özel olarak ekibe açılmıştı. Çarşı yönetiminin belirlediği birkaç kişi de Christopher McQuarrie ve ekibine gizlilik sözleşmesi çerçevesinde eşlik etmişti. Keşfin arından McQuarrie filmi burada çekeceklerini ilan etmişti. Ancak Kapalıçarşı esnaflarından birinin pazartesi günü dükkânının kamera kayıtlarını sosyal medyaya sızdırmasıyla Christopher McQuarrie, ‘Görevimiz Tehlike: Ölümcül Hesaplaşma‘nın ikinci bölümünü İstanbul’da çekmekten vazgeçtiğini açıkladı.

Bu olayın ardından; ülkemize hem ekonomik hem de tanıtım açısından önemli bir katkısı olabilecek bu projenin, bu kadar basit bir hatayla gerçekleştirilemeyecek olması sosyal medyanın en çok konuşulan konularından oldu.

Yorum Yaz