We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Aktüel TUI’den Bir İlk: İşaret Dili

TUI’den Bir İlk: İşaret Dili

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Öncü seyahat ve eğlence şirketi TUI, müşterilerine seyahat firmasıyla olan konuşmalarını İngilizce İşaret Dili’ne (BSL) tercüme ettirme seçeneği sunan ilk İngiltere tur operatörü olma unvanını kazandı.

İşitme engelli müşteriler, ücretsiz olarak kaydolabilecekleri SignLive’a katılarak telefon görüşmelerini TUI Erişilebilirlik ekipleriyle gerçek zamanlı olarak İngilizce İşaret Dili’ne çevirebilirler.

TUI Müşteri Deneyimi Direktörü Sue Bradley, “TUI olarak seyahat etmeyi herkes için mümkün olduğunca kolay yapmak istiyoruz. SignLive, İngilizce İşaret Dili kullanan müşterilerimiz için bize harika bir çözüm sunmuştur. Bu hizmet, müşterilerimizin ek destek alarak kendileri için mükemmel tatili rezerve etmelerini sağlamak amacıyla ekibimizle konuşmalarını sağlar” dedi.

SignLive’ın COO’su Fiona Mackay, “İngiltere’de İşitme Engelli bireyler için seyahati daha erişilebilir hale getirmek için TUI ile çalıştığımız için çok mutluyuz. Bu ortaklık, İngilizce İşaret Dili kullanıcıları için iletişimi daha kolay hale getiriyor ve müşterilerin tatil deneyimini genel olarak rahatlatıyor. Müşteriler, SignLive aracılığıyla yolculukları boyunca bir tercüman aracılığıyla iletişim kurabilme güvencesiyle seyahat edebilirler” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz