We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Aktüel Ünlü Mimar Concorde De Luxe Resort Projesiyle Ödül Aldı

Ünlü Mimar Concorde De Luxe Resort Projesiyle Ödül Aldı

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Türkiye’nin başarılı mimarlarından, cemiyet hayatının sevilen ismi Cüneyt Darı, global ödüllerine bir yenisini daha ekledi. Zamansız ve yüksek nitelikte işlere imza atan Mısırlıoğlu Mimarlık sahibi Darı, Londra’da düzenlenen ve mimarlık dünyasının en prestijli ödülleri arasında kabul edilen International Architectural Award yarışmasında Concorde De Luxe Resort projesi ile ödüle layık görüldü.

Projelerinde doğaya, tarihe ve kültüre olan saygısını gösteren modern tasarımlara imza atan ünlü mimar, “Bu olağanüstü onuru aldığım için çok gururluyum. Ülkemizin yurt dışında daha fazla anılması adına çok mutluluk verici bir ödül. Gelecek nesillere bulunduğu coğrafyanın kodlarını özümseyen, sürdürülebilir, çevreci en iyi projelere imza atmak için daha fazla çalışacağız.” dedi.

“İpek böceğinden esinlendim”

Tasarımında kozasını ören İpek böceğini izlerken esinlendiğini ifade eden ünlü mimar, “Çok naif gibi görünen fakat ondan beklenmeyecek kadar güçlü bu eşsiz varlığın dönüşüm sürecinden çok etkilendim. Şaşırtıcı bir bilgelikle donatılmış olan bu canlı erişilmez bilgiler veriyor. İpek böceğinin dayanaklığını ve saflığını Concorde Hotel’in geçmişinden gelen duru dokusuyla eşleştirdim. Doğaya saygısını gösteren bu tasarım dünyada çok ilgi çekti” diye konuştu.

Yorum Yaz