We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa GENEL Şule Billur: 1 Soru 1 Cevap-Turizm Z Kuşağının Mesleğidir

Şule Billur: 1 Soru 1 Cevap-Turizm Z Kuşağının Mesleğidir

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Profesyonel Erickson Koçu, Yönetim Danışmanı, P4C Uzman Eğitmeni olan Şule Billur, GM Dergi’ye Z kuşağının sektördeki motivasyonunu anlattı.

Turizm denilince aklıma ilk gelen şey insanın ruhuna hitap etmek diye düşünüyorum. Z kuşağı gençlerinin otellerin markalarını benimsemesi için farklı neler yapılmalıdır? Z kuşağının motivasyonu nedir?

Şule Billur: Turizmci hangi kuşaktan olursa olsun bir çorba kaşığına sığan kayseri mantı sayısını da bilir, havuza giden temiz su pompasının çapını da bilir. Bu noktada generalisttir turizmci, her şeyi ayrıntısıyla bilmez, ama her şeyden bir şey bilir. Çünkü uluslararası bazda herkes ile konuşabilmelidir. Turizm kültürlerin birleştiği noktadır. Turizm Z kuşağının mesleğidir. Çünkü Z kuşağı her noktada bilgi sahibi olmak istiyor. Oteller, patronlar sizler için hiçbir şey yapmayacak. Eğer değişimi istiyorsanız güçlü yanınızı bularak sektöre akıtmalısınız.

Yorum Yaz