We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel 2019’DA ONLİNE SEYAHAT VE DİJİTAL PAZARLAMADA SON TRENDLER

2019’DA ONLİNE SEYAHAT VE DİJİTAL PAZARLAMADA SON TRENDLER

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

2019’DA ONLİNE SEYAHAT VE DİJİTAL PAZARLAMADA SON TRENDLER

Tores ( Travel Online Reservation Solutions )  E-Ticaret Müdürü Olcay Aksoy

Hiper Kişiselleştirilmiş otel odaları

Hilton ve Marriott, her ikisi de hiper-kişiselleştirilmiş otel odalarını çoktan test etti, ancak 2019, küçük otellerin de konuk deneyimini özelleştirmek için akıllı oda teknolojisine yatırım yaptığı yıl olabilir.

Akıllı odalar, Amazon Alexa gibi ses asistanlarının giderek daha fazla benimsenmesiyle hizmet verecektir. Basit bir ses komutuyla, konuklar odadaki aydınlatmayı ayarlayabilir, uyandırma çağrılarını programlayabilir ve oda servisi talep edebilir. Ancak tartışmasız gerçek yarar, otellerin bu etkileşimlerden toplayabilecekleri verilerdir. Geçmiş tercihlerini ​​bilerek, repeat misafirlere kendilerini evlerinde hissedebilecekleri deneyimler sunabilirsiniz. .

Mikro Seyahat

Booking.com’a göre, seyahat edenlerin% 53’ü 2019’da daha fazla hafta sonu gezisine çıkacaklar. Booking.com, bu trendin ucuz havayollarının, ek uçuş rotalarının ve isteğe bağlı araç kiralama gibi kolaylıkların artmasından kaynaklandığını belirtiyor.

Kripto Para

Yakın gelecekte kripto para birimi daha yaygın olarak kullanılmaya başlanacaktır. Dünyada 450.000’den fazla otel şu anda Tripio adlı bir uygulama aracılığıyla kripto para birimini kabul ediyor. Bu otellerin çoğunluğu Asya’da olsa da, konaklama sektöründe kripto para birimi sürekli olarak gelişmekte gibi görünmektedir.

Instagram Backlash

Instagram seyahat ile eşanlamlı hale geldi. Oteller ve turizm tesisleri, yüksek takipçi sayısı olan ( influencer )ile bu trendden yararlandı.

Ancak birçok seyahat markası bu yıl “Instagram dostu” olmaya çalışsa da, hashtag’a karşı küçük ama büyüyen bir tepkiye karşı dikkat etmek gerekiyor.

Geçtiğimiz Sonbahar, Viyana “Viyana’ya Hoş Geldiniz” sloganıyla anti-sosyal medya kampanyası başlattı.

‘’ Not  #Vienna  ”

Big Data

Veri bazlı teknoloji, Turizm endüstrisinde gelişmeye başladıkça, otellerin bu verilere nasıl eriştikleri ve kullandıkları konusunda şeffaf olmaları gerekti. Önümüzdeki yıl, otellerin veri toplama konusunda güvenliği sağlama konusunda titiz davranmaları ve misafirlerle güven oluşturması mutlak bir öncelik olacaktır.

Tores Seyahat sektöründe Kanal yöneticisi, Tripadvisor Tripconnect, GDS, Online Reservation Booking Engine gibi hizmetler sunan bir teknoloji firmasıdır.

Hizmet sağladığımız Channel Manager ürünümüz Onres Accom-Pro,  2018 yılında Expedia tarafından gerçekleştirilen kalite testinde dünya genelindeki yüzlerce kanal yöneticisi arasında 8.Sırayı alarak hız ve bağlantı kalitesini kanıtlamıştır.

 

Yorum Yaz