RAMAZAN ÜÇDAN “HİZMET ÇEŞİTLİLİĞİNİ ARTTIRMALIYIZ”

Granada Luxury Hotels Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Üçdan, 2019’da büyümeye devam edeceklerini söyledi. Zincir otellerinin üçüncü ve en yeni halkası, Alanya Avsallar’da Granada Luxury Beach’i hizmete açacaklarını bildirdi.

Hangi Alman tur operatörü şirketleri ile çalışıyorsunuz?

Tui, Alltours, BenTour, Schaunisland, FTI, Ferien, Deha, Diana, ITS, Jasmin Taylor, Vtours gibi birçok tur operatörü ile çalışıyoruz.

Otelinizi diğer otellerden ayıran özelliğiniz nedir, hangi müşteri kitlesine hitap ediyorsunuz?

Granada Luxury Hotels olarak birinci önceliğimiz müşteri memnuniyeti. Markamızın ilk oteli Granada Luxury Okurcalar’ da uzun yıllardır yakalamış olduğumuz yüksek müşteri memnuniyeti, markalaşma ve sadık müşteri kitlemizi oluşturma yolunda en büyük yardımcımız oldu. Otelimiz muhteşem konumu, kusursuz servis kalitesi, bölgede bir eşi daha olmayan muhteşem iskelesi ve donanımlı SPA merkezi ile bölgenin dinamikleri doğrultusunda özellikle Avrupalı misafirler konusunda en iddialı tesisler içerisinde yerini almış durumda.

İkinci otelimiz Granada Luxury Belek’te de yine bu doğrultuda hareket ediyoruz. “Ayrıcalıklı Konukseverlik” sloganının altını tam manasıyla doldurmak için çok çalışıyoruz. Her iki otelimizde de birçok müşteri profiline hitap ediyoruz.  Yeni otelimiz Granada Luxury Belek bölgenin en büyük oda sayısına, havuz ve aquaparklarına sahip olmasının yanında iki adet mini kulübü, lunaparkı ile özellikle çocuklu aileler için Belek bölgesinde önde gelen tesislerden birisi durumunda. Sezon içerisinde organize edilen partiler, konserler ve alternatifli animasyon şovları ile genç kesim için de oldukça cazip bir seçenek durumundayız. Tüm bunların yanında bölgenin en büyüğü olan, en son teknoloji ile donatılmış iki adet kongre merkezimiz ile özellikle kış aylarında bölgemize çok önemli bir katkı sağlıyoruz.

Misafirleriniz en çok hangi ülkelerden geliyor?

2018 yaz sezonunda ağırlıklı olarak iç pazar, Rusya, Ukrayna, Azerbaycan, Hollanda, Belçika, Almanya, Romanya, Bulgaristan, Polonya, Kazakistan, Ortadoğu pazarlarında yüksek talep gördük. Bunun yanında online kanallardaki görünürlüğümüzü de arttırmak suretiyle Danimarka, Norveç, Hırvatistan, Fransa, İspanya, Filipinler, Suudi Arabistan, Katar, Ürdün, Lübnan gibi alternatif pazarlardan da rezervasyon akışı sağlayarak pazarlarımızı çeşitlendirdik.

İki yıllık kriz dönemini nasıl atlattınız? Çalışanlarınızı yanınızda tutabildiniz mi, kriz dönemini yenilik ve bakım çalışmaları için mi kullandınız?

Kriz döneminde küçülmek, personel giderlerimizi düşürmek gibi bir anlayışla hareket etmedik. Aksine tüm ağır koşullara rağmen hem personelimizin hem de acentelerimizin yanında durduk, servis kalitemizden asla ödün vermedik, kriz döneminde ülkemizi ve otellerimizi tercih eden misafirlerin bizim için en değerli misafirler olduğunun bilincinde hareket ettik. Çalışanlarımızın motivasyonları ve mutlulukları bizim en önemli hedeflerimizin başında gelir, çünkü mutlu personelin mutlu misafir demek olduğunu biliyoruz. Personelimizin motivasyonunu yüksek tutmak için profesyonel destek alıyor bunun yanında belirli bir plan çerçevesinde gerçekleştirilen iş başı eğitimleri ile personelimizin kişisel ve profesyonel gelişimlerine de katkı sağlıyoruz. Yaklaşık 900 odalı olan ve 12 Ay açık olan Granada Luxury Belek otelimizde bölgenin en yüksek istihdamını sağlamış olmaktan gurur duyuyoruz. Böylesine büyük bir işi personelimiz ile başardığımızın bilincindeyiz. Bu sebeple personelimize en uygun çalışma ortamını sağlamak için her türlü imkanımızı kullanıyoruz. Bunun doğal sonucu olarak da çalışanlarımızı yanımızda tutuyoruz.

Otelinizin satış ve pazarlama yöntemini krizlere karşı daha dirençli yapmak için planlarınız var mı? Bu doğrultuda nasıl bir yol seçmeyi düşünüyorsunuz?

Bunu sağlamak için yapılması gereken yegane çalışma hem pazar çeşitliliğini hem de sunulan hizmetin nitelik ve çeşitliliğini arttırmaktır. İlk tesisimiz Granada Luxury Okurcalar’ın tüm pazarlarda marka bilinirliliğini sağlamış durumdayız. Granada Luxury Belek otelimizde ise pazar çeşitlendirme konusunda çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Bunun yanında bizim için çok önemli olan kongre turizmi konusunda da çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca tur operatörleri bazında aldığımız güçlü desteğin yanında çağın gerekliliği olan online satış ve dijital pazarlama kanallarını da kullanarak iddialı büyümeye hazırlanıyoruz.

Büyüme planlarınız var mı? Başka otel açmayı düşünüyorsanız yeri konusunda fikirleriniz var mı?

Granada Luxury Hotels olarak büyümeye devam ediyoruz, zincirimizin üçüncü ve en yeni halkasını Alanya Avsallar’da Granada Luxury Beach olarak 2019’da hizmete açıyor olacağız.

2019 için rezervasyon durumunuz nedir?

2019 yaz sezonuna yönelik erken rezervasyon satışları oldukça tatminkar. Şu anda her iki tesisimizde de geçen senenin bu tarihine göre hem kişi sayısı hem gelirler bazında yüzde 100’ ün üzerinde bir artış yakalamış durumdayız. Sektörümüzün tüm yatırımcıları için çok verimli ve başarılı bir sezon olacağına inanıyoruz.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here