We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel 2024 Skal Uluslararası Dünya Kongresi’ni İzmir kazandı

2024 Skal Uluslararası Dünya Kongresi’ni İzmir kazandı

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Skal International’in 2024 yılı dünya kongresi yarışında ipi İzmir göğüsledi. Dünya Skal Kongresi’nin 17 yıl sonra üçüncü kez Türkiye’de, ilk kez İzmir’de yapılacağını belirten Skal İzmir Başkanı Güner Güney, “2024 yılındaki kongrede bini aşkın turizm profesyonelini ağırlamak çok önemli bir tanıtım fırsatı olacak” dedi. Kongreyi İzmir’e kazandırmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Güney, zorlu uğraşlarına destek veren tüm kişi, kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

İzmir, dünya turizm profesyonellerinin 90 ülkede üyesi bulunan en yaygın ve en eski turizm sivil toplum örgütü Skal‘ın 2024 yılında yapılacak dünya kongresine aday oldu. Skal İzmir Kulübü, adaylık sürecinde Romanya’dan Bükreş, Rusya’dan St. Petersburg, Hindistan’dan Kalküta ile yarışa çıktı. Uluslararası temsilcilerin katılımıyla yapılan ilk oylamada 24 oy alan İzmir ile 17’şer oy alan Bükreş ve Kalküta yarı finale kaldı. Geçtiğimiz günlerde dünya genelinde Skal kulüp başkanlarının internet üzerinden Zoom oturumunda yaptığı ilk oylamada Kalküta elendi.

Salt çoğunluk gerektiren ikinci oylama, 27 Eylül 2022 Salı günü, Skal International direktörleri Marja Eela-Kaskinen ve Annette Cardenas’ın gözetiminde, Zoom oturumunda yapıldı. 256 oyun kullanıldığı oylamada 159 oy alan İzmir ipi göğüsleyen şehir oldu. Skal İzmir Başkanı Güner Güney, “Tüm dünyada turizmde dostluk ve barışın en değerli kuruluşu olarak görülen Skal International’ın Dünya Turizm Günü’nde bu kongreyi İzmir Skal’a en yüksek oy ile kazandırması gururumuzdur” dedi.

Güner Güney, kongre adaylık sürecinde pek çok kişi, kurum ve kuruluşun İzmir Skal Kulübü’ne destek verdiğini söyledi. Güney, “Desteklerden dolayı Kültür ve Turizm Bakanlığı, İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı, İzmir Valiliği, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Çeşme Belediyesi, İzmir Ticaret Odası, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği, Türk Hava Yolları, SunExpress, Corendon, İzmir Vakfı ve TARKEM, ETİK, ÇEŞTOB, TUROYD, Alaçatı Turizm Derneği , MPI Türkiye, IFITT Türkiye, İZFAŞ ve tek tek kalplerimizde etkinlik için cansiperane kendisini ortaya koymuş tüm değerli dostlarımızın kişisel lobi faaliyetlerine ve paylaşımlarına teşekkür ederiz” diye konuştu.

Dünya kongresi yolunda asıl maratonun şimdi başladığını söyleyen Güner Güney, “Kentimizin, ülkemizin ve dünyanın en değerli turizm aktörlerinin Güzel İzmir’imize en yoğun şekilde katılımı için var gücümüzle çalışacağız” diye konuştu. İlk aşamada, Ekim ayında düzenlenecek Hırvatistan’da düzenlenecek Skal International Yıllık Genel Kurulu’na Türkiye delegasyonu olarak gitmek ve orada İzmir sunumunu yapmak istediklerini anlatan Güney, bini aşkın turizm profesyonelinin ağırlanacağı bu kongrenin ülke, bölge ve İzmir için çok önemli bir tanıtım fırsatı olacağının altını çizdi.

Yorum Yaz