We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel ABD’li turistler Eskişehir’i görmeye geldi

ABD’li turistler Eskişehir’i görmeye geldi

Yerli ve yabancı turistlerin gözdesi Eskişehir’de şehir turizmi ile büyük hareketlilik yaşanırken, ABD’li bir gurup turist Türkiye turu kapsamında Eskişehir’i görmek üzere kente geldi. Türkiye’nin Michigan Eyaleti Fahri Başkonsolosu Nurten Ural’ın öncülüğünde gelen ABD’li turistler, Eskişehir’i çok beğendiklerini belirterek, “Arkadaşlarımıza bu güzel şehri görmeleri için davette bulunacağız” dediler.

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in “Şehir Turizmi” hedefiyle hayata geçirdiği projeler ve turistik tesisler turistlerin büyük ilgisini çekiyor.

Son olarak Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin gelecek yıllarda kardeş şehir protokolü imzalayarak kardeş şehir olacağı Amerika Birleşik Devletleri’nin Michigan Eyaleti Lansing şehrinden ülkemize gelen bir gurup turist, Türkiye turları kapsamında Eskişehir’i ziyaret etti.

Türkiye’nin Michigan Eyaleti Fahri Başkonsolosu Nurten Ural’ın öncülüğünde Eskişehir’e gelen ABD’li turistler, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin tematik parkları Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı ile Kentpark başta olmak üzere Kent Müzeleri Kompleksi’ni ve Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’ni de gezdiler.

Eskişehir’in yöresel lezzetlerini de tadan turistler, Porsuk Çayı’nda bot turuna katılarak şehrin güzelliklerini de görmek imkanı yakaladılar. Gezi sonrası Eskişehir ziyaretini değerlendiren ABD’li turistler, “Eskişehir’den çok etkilendik. Lansing’e döndüğümüzde mutlaka Eskişehir’den bahsederek arkadaşlarımızın Eskişehir’i görmeleri gerektiğini anlatacağız. Şehircilik anlamında bu güzel değişimin öncüsü ve bu güzel şehrin mimarı Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i hem kutlar hem de teşekkür ederiz. Ayrıca bizleri Eskişehir ile buluşturan Türkiye’nin Michigan Eyaleti Fahri Başkonsolosu Nurten Ural’a da çok teşekkür ederiz” dediler. Turistler gezi sırasında Eskişehir’in güzelliklerini bol bol fotoğraflamayı da ihmal etmediler.

Yorum Yaz