We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel AKTOB, 15 bin afetzedeye otellerini tahsis edecek

AKTOB, 15 bin afetzedeye otellerini tahsis edecek

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

AKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Kavaloğlu yaptığı açıklamada: “Kültür ve Turizm Bakanlığımız ve Antalya Valiliğimiz koordinasyonu ile oluşturulan deprem afeti destek koordinasyon merkezinde gerçekleştirilen Deprem Kriz Toplantısı’nda, afetten etkilenen yaklaşık 15.000 vatandaşımıza, oda konaklaması tahsis edeceğimizi bildirdik.

Yüzyılın afeti olarak nitelendirilen ve kısa zaman diliminde 2 büyük depremin gerçekleştiği bölgelerdeki ağır iklim ve coğrafi koşullar, bölgedeki depremzedelerin acil olarak güvenli alanlarda barındırılmasını gerekli kılmaktadır.

Bu çerçevede, AKTOB Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Birliğimiz üyeleri ile yoğun bir çalışma ve işbirliği içerisinde depremzedelerin barınma ihtiyaçlarının kısmen de olsa karşılanması konusunda iletişimimizi sürdürmekteyiz. Ülkemizin yaşadığı bu ağır tabloda, zarar gören vatandaşlarımızın bölgemizde konaklamalarına yönelik olarak oda tahsisinde bulunan ve bulunacak konaklama tesislerimizin yönetimlerine müteşekkiriz.

Kriz merkezi ile iletişimimiz 7/24 devam etmektedir. Gelişmelerle ilgili iletişim kanallarımızdan sizleri bilgilendiriyor olacağız.”dedi.

1 yorum

Melike İncekara Delipalta 08 Şubat 2023 - 09:23

Mersinde hataydan gelecek olan depremzedeler için kalacak yer ihtiyacı var. 2 kişiler

Cevapla

Yorum Yaz