32.3 C
Antalya
Cuma, Temmuz 1, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Alanya’da umutlar yerini endişeye mi bırakıyor?

ALANYA’DA UMUTLAR ENDİŞEYE Mİ DÖNÜŞÜYOR ?

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Topçu, Alanya turizminin son durumu hakkında bilgileri GM Turizm ve Yönetim Dergimize paylaştı. Talebin dolulukları istenildiği kadar karşılamadığını belirterek Haziran için umutların yerini yavaş yavaş endişeye bıraktığını ifade etti.

GM DERGİ ÖZEL HABER- SABRİYE ÇAY

Nisan ortasında tesislerin açılması ile hareketlenmeye başlayan turizm sezonunda Alanya Ramazan Bayramı’nda beklediği hareketlenmeyi yakalayamadı. Bayram sonrası da sınırlı sayıdaki tesisi harici istenen doluluklar yakalanamayınca Haziran ve sonrası içinde tedirgin bir bekleyiş hâkim. Özellikle İskandinavların tercih ettiği bölgeye mayıs ortası olması ve tüm İskandinav tur operatörlerinin operasyonlarına başlamasına rağmen istenilen doluluklara ulaşamayan tesis sayısı oldukça fazla. Bunun en önemli sebebi bölgenin yüksek yatak kapasitesine sahip olması ve oluşan rekabet koşullarında orta ve küçük ölçekli tesislerin yetersiz kalması. An itibarı ile oluşan veriler haziran ayının da sıkıntılı geçeceğini gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Antalya'da 2019 yılının %80’ini yakalayabiliriz

TURİZMCİLERDE ENDİŞELİ BEKLEYİŞ

Özellikle orta Avrupa, Baltık ve İngiltere’den gelişlerin artması ve Gazipaşa Havalimanını kullanan Tur operatörlerine yenilerinin eklenmesi ile kalan süre ile ilgili umutlar korunmaya çalışılsa da birçok tesis 2022 yılı ile ilgili endişelerini dile getiriyor. Rusya-Ukrayna krizi sebebiyle ülkelerinde kalmayı tercih etmeyen bu ülke vatandaşlarının en çok tercih ettiği bölge olması sebebiyle Alanya da kiralama ve kentsel dönüşüm altında yeni konutlar yapılması sınırlıda olsa yaşanan hareketliliğin en önemli sebeplerinden olarak görünüyor. Bunun en büyük göstergesi de Tapu dairelerinde ve Göç idaresindeki hareketliliğin en önemli kaynağının bu iki ülke vatandaşı olması.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Alanya’yı "129 ülke"de uçuran tanıtım başlıyor

İLERİ Kİ YILLAR İÇİN ÇÖZÜM PAZAR ÇEŞİTLİLİĞİ

Rusya-Ukrayna krizinin kısa sürede bitmeyeceği ortada iken bitse bile etkilerinin birkaç sene daha sürmesinin çok büyük olasılık olduğu düşünüldüğünde Alanya olarak bundan sonraki seneler içinde ülke çeşitliliğini arttırmak ve var olan pazarlardan daha fazla sayıda misafirin gelmesi için tüm paydaşların bu yönde yapılan çalışmalara destek vermesi gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Sağlık turizmi atağı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Sağlık turizmi atağı
GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. Gm Turizm & Yönetim Dergimizin Hard Copy Trajı 4000 adet, Web sitesi aylık ziyaretçi sayısı 200.000 üzerinde, sosyal medya hesaplarının reel-aktif takipçileri 35.000 olup aylık yayınlanmaktadır. GM Dergi’yi Okuyabilir, Dinleyebilir ve İzleyebilirsiniz! Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Teknolojiye yatırım yapmayı da ihmal etmeyen Gm Dergi, 2021 Mart ayı frekansıyla “Canlı Dergi” yayını ile aynı zamanda izlenen ve seyredilebilme dergi olma özelliğine kavuşmuştur. İçeriği ve yayını tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Keyifli okumalar…

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
22,160TakipçilerTakip Et
110AbonelerAbone

SON HABERLER