We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Alman turistin ‘Atatürk’ saygısı

Alman turistin ‘Atatürk’ saygısı

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Antalya’nın Serik ilçesinde tatil yapan Alman Arkodius Tauk, özel bir hastanede oluşturulan anma köşesindeki deftere yazdıklarıyla Atatürk’e saygısını ve Türkiye’ye sevgisini dile getirdi.   

Serik’te tatil yapan Arkodius Tauk, konakladığı otelde saat 09.05’te düzenlenen Atatürk’ü anma programına katıldı. Daha sonra ilçedeki özel bir hastanede tanıdığını ziyarete giden Arkodius Tauk, hastane girişinde bayrak ve fotoğraflarla oluşturulan Atatürk köşesini fark etti. Arkodius Tauk, Atatürk köşesindeki deftere, 10 Kasım’da Türkiye’de bulunmaktan duyduğu mutluluğu yazdı. 

“ÖZEL GÜNÜNÜZDE BU ÜLKEDE OLMAKTAN MUTLUYUM”

Arkodius Tauk, deftere “Hiçbir demokratik ülke gökten düşmedi. Bazen tehlikeli bir savaşın yapılması gerekiyordu. Özel gününüzde uğruna bu kadar çok şey yaptığınız ülkede olmaktan mutluyum. Korkmadan.” yazdı. 

Alman turistin deftere yazdıkları hastane personelinin de ilgisini çekti. Alman turist hastane personeliyle hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra, tanıdığını ziyaret etti.

Yorum Yaz