We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Almanya’da seyahat fiyatlarındaki artış enflasyonun üzerinde

Almanya’da seyahat fiyatlarındaki artış enflasyonun üzerinde

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Almanya’da seyahat fiyatlarında büyük artış yaşandığı belirtiliyor. Federal İstatistik Ofisinin verilerine göre, 2023 yılının ilk 6 ayında Alman tatilciler geçen yılın aynı dönemine kıyasla paket tatillere ve uçak biletlerine daha fazla ödemek zorunda kaldı. Bu artışın ülkedeki enflasyonun üzerinde olduğu gözlendi.

Uçak biletlerinin fiyatları yüzde 24,9 oranında artarken, paket tatiller yüzde 10,2 daha pahalı hale geldi. Bu dönemdeki ortalama enflasyonun yüzde 7,4 olduğu dikkat çekiyor.

Özellikle Asya ve Avustralya rotalarındaki uçuşlarda uçak bileti fiyatları yüzde 42,5 arttı. Avrupa ülkelerine yönelik uçuşlarda ise zam oranı yüzde 32 olarak kaydedildi.

Almanya’da iç pazarda sunulan paket turların fiyatları yüzde 14,5 artarken, İspanya ve Yunanistan gibi popüler destinasyonlardaki turlar yüzde 13,5 daha pahalıya geldi.

Seyahat maliyetlerindeki bu gözle görülür yükseliş, Alman tatilcilerin bütçelerini olumsuz etkilemiş durumda.

Yorum Yaz