18.3 C
Antalya
Perşembe, Ekim 21, 2021

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Anadolu kentleri turizm için önemli

Jolly Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, Gündemde Kalanlar programına konuştu.

Jolly Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar Türkiye’nin turizmi birinci önem noktasına koyması gerektiğini vurgulayarak, “Almanya otomotiv, Fransa giyimde, ABD hızlı tüketimde ön plana çıkarken Türkiye ise turizm ön plana çıkan sektör olmalı. Tarihi dokusu, kültürel zenginlikleri, doğası ve turizm yatırımları ile Türkiye, dünyanın en önemli turizm ülkelerinden biri haline geldi. Salgının en ağır dönemi olan 2020 yılında Türkiye, dünyada en fazla turist ağırlayan 5. ülke oldu. Turizm gelirinde ise 11. sırada yer aldık. Ancak turizmi sadece gelir olarak düşünmemeliyiz. İnsanlar Türkiye’de mutlu bir tatil yaptığı zaman daha sonra yatırım için de geliyor. Ayrıca turizmin ülkeler arasındaki siyasette de çok önemli bir payı var. Rusya ve Almanya ile ilişkilerimiz ortada. Turizm, ülkelerle güzel işbirliği yapmamızı sağlıyor” dedi.

2022’DE ERKEN REZERVASYON ÖNEM KAZANACAK

Pandemi döneminde ön plana çıkan ve turizmcilerin büyük önem verdiği iç pazara da değinen Mete Vardar, iç turizmin sadece kriz döneminde ön plana gelen bir pazar olmaktan çıkmaya başladığını söyledi. Vardar, “Her kriz döneminde iç pazar daha fazla ön plana çıkıyor. 15 gündür Akdeniz’deki otelleri geziyordum. Yaptığım ziyaretlerde bu ön yargının değişmeye başladığını gördüm. Otelcilerimizin iç pazarın önemini artık net bir şekilde anlamış olduklarını gördüm. İç pazarın daha fazla önemseneceğini düşünüyorum ki 2022 kontratlarımızı Eylül ve Ekim itibari ile tamamladık. İç pazarda erken rezervasyonlar Kasım ayı gibi başlayacak. Bilindiği üzere iç pazar, fiyat endeksli bir pazardır. Bu sene ise fiyattan önce yer bulma konusu en önemli endişe olacak. 2022 yılında yurt dışından Türkiye’ye çok ciddi bir talep olacak. Bu noktada erken rezervasyon yer bulma konusunda daha fazla önem kazanacak” diye konuştu.

“TÜRKİYE’NİN HER NOKTASINDAN TURİZM FIŞKIRIYOR

Turizme yapılan destekler hakkında da konuşan Mete Vardar, “Seyahat acenteleri olarak bazı istek ve temennilerimiz oldu. Desteklenme konusunda seyahat acenteleri biraz geride kaldı. Ayrıca Türkiye’de hep resort bölgeleri konuşuluyor ama Türkiye’nin her noktasından turizm fışkırıyor. Bu zenginliğin değerlendirilmesi için yatırımlar ve tanıtımlar yapılmalı. Anadolu içleri için destinasyon tanıtımları daha fazla olmalı. Türkiye, sadece deniz, kum ve güneşten ibaret değil” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ
17 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. Gm Turizm & Yönetim Dergimizin Hard Copy Trajı 4000 adet, Web sitesi aylık ziyaretçi sayısı 200.000 üzerinde, sosyal medya hesaplarının reel-aktif takipçileri 35.000 olup aylık yayınlanmaktadır. GM Dergi’yi Okuyabilir, Dinleyebilir ve İzleyebilirsiniz! Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Teknolojiye yatırım yapmayı da ihmal etmeyen Gm Dergi, 2021 Mart ayı frekansıyla “Canlı Dergi” yayını ile aynı zamanda izlenen ve seyredilebilme dergi olma özelliğine kavuşmuştur. İçeriği ve yayını tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,610BeğenenlerBeğen
17,900TakipçilerTakip Et
97AbonelerAbone

SON HABERLER