We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Antalya Turizm Fuarı, basın toplantısı yapıldı

Antalya Turizm Fuarı, basın toplantısı yapıldı

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Bu yıl 26-27 Ekim tarihlerinde 25 binin üzerinde turizm profesyoneli ve paydaşını ağırlayacak olan, Antalya Turizm Fuarı (ATF)’nın basın toplantısı DoubleTree by Hilton Antalya City Center’ın teras katında gerçekleştirildi.

Turizm endüstrisinin tüm dinamiklerini beşinci kez bir araya getirecek olan Antalya Turizm Fuarı (ATF23), 35 ülkeden 25 binin üzerinde turizm profesyoneli ve paydaşına tekrardan ev sahipliği yapacak. Fuar öncesi düzenlenen basın toplantısında gazetecilerle bir araya gelen Antalya Turizm Fuarı Kurucusu Selçuk Meral, ATF23 hakkında soruları yanıtladı. Toplantıya Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İdris Taş, Antalya Halkla İlişkiler Derneği Başkanı Güldal Siğinç ve Antalya Reklamcılar Derneği Başkanı Fulya Sarman da katıldı.

“ATF HEPİMİZİN GURUR DUYABİLECEĞİ BİR MARKA”

Antalya Turizm Fuarı’nın Kurucusu Selçuk Meral, çevremizde yaşanan kriz ortamı nedeniyle fuarı çok sancılı bir dönemde gerçekleştirmeye çalıştıklarını ama inançlarını hiç yitirmediklerini ifade etti. Meral sözlerine şöyle devam etti:

“Aslında çok sancılı bir dönemde Antalya Turizm Fuarı’nı gerçekleştiriyoruz. Ama ilk başta olduğu gibi o inançla, o tutkuyla hiç yılmadan devam ediyoruz. Bunun da meyvesini alıyoruz. İnananların sayısı gittikçe artıyor ve artık dünyada da ATF’nin kendi tadı, kendi adı olan bir organizasyon olarak hepimizin ve şehrimizin gurur duyabileceği bir marka olduğunu da belirtmemiz gerekiyor. Bunu sadece benim belirtmem de yeterli değil bunu hepimizin belirtmesi gerekiyor. Çünkü bir doğru, ikincisi şehrimizin, üçüncüsü ülkemizin bir üretimidir bu. Ayrıca tamamen yerli bir üretim. Ürünlerimizin yüzde 90-99’u Antalya’daki insanımızdan, esnafımızdan, markalarımızdan ve ham maddelerinden üretiliyor. Yerli çünkü tamamen Türkiye’nin insanıyla çalışıyoruz ve bunu yaratan ekip sektörün içerisinden. “

SEKTÖRÜN ÖNDE GELEN İSİMLERİ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞACAK

Antalya Halkla İlişkiler Derneği Başkanı Güldal Siğinç, etkinlik kapsamında; kendi stantlarında dernek üyeleri ve Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim görevlilerinin deneyimlerini genç iletişimcilerle paylaşacaklarını duyurdu. İki gün boyunca üniversite öğrencilerinin transferlerini ise Sena Tur tarafından yapılacağını belirten Siğinç, AHİD’in ATF23’te “Turizmde İtibar Yönetimi Nasıl Yapılır?” ve “Turizmde Kriz Yönetimi Nasıl Yapılır?” oturumlarını da yapacağını söyledi.

“ATF, TÜRKİYE TURİZMİNİ İLGİLENDİREN BÜTÜN PAZARLARIN BULUNDUĞU, DÜNYADAKİ TEK FUAR”

Meral, ATF’nin Türkiye turizmi için oldukça önemli olduğunun altını çizerek, “Antalya Turizm Fuarı, Türkiye turizm sektörü için Türkiye turizmini ilgilendiren bütün pazarların bulunduğu, dünyadaki tek fuar. 300’e yakın katılımcı stantları ile birlikte 600 üzerinde turizm paydaşı olan marka katılıyor. 25 bin metrekarede 25 bin katılımcı hedefliyoruz. İç pazarı çok önemsiyoruz, biz kendi adımıza üzerimize düşeni yapıyoruz. Türkiye’nin ürün kalitesi yurt dışından daha iyidir. Sadece ekonomik şartlar değil insanımız dünyayı da gezmek istiyor. Ucuz hayat dönemi bitti, hayat ucuzlamadığı sürece tatil de ucuzlamayacaktır. Hem nicelik hem de nitelik olarak büyüdüğümüz bir sezon olacak.” dedi.

Yorum Yaz