İzmir’de Turist Rehberliği Eğitiminde Bir İlk

Güncel 20 Haziran, 10:29'de eklendi

İzmir’de Turist Rehberliği Eğitiminde Bir İlk

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Turizm Fakültesi Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümü ilk kez yüksek lisans programları açacağını duyurdu.

egitim

Bölüm, 2019-2020 eğitim yılı için Turist Rehberliği alanında İzmir merkezde ilk defa tezli ve tezsiz yüksek lisans programları açacak.

Amaç, Turist Rehberliğinde tezli yüksek lisans ile akademik uzmanlaşmayı sağlamak. Tezsiz yüksek lisans programı ile özellikle sektörün nadir dillerde turist rehberi ihtiyacını yeni ve farklı bakış açısı sunan bir eğitimle sağlamak.

İlgilenen adayların Turist Rehberliği tezli programı için;

Üniversitelerin lisans programlarından mezun olmalı, T.C.  Turist Rehberliği  Ruhsatnamesine  sahip olmalı veya Turist/Turizm Rehberliği/Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Lisans   Eğitimi   veren Programlardan mezun olmalı.

İlgilenen adayların Turist Rehberliği tezsiz programı için ise;

Herhangi bir Yabancı Dil ve Edebiyat bölümü veya Öğretmenliği -Mütercim-Tercümanlık –Tarih, Coğrafya, Sanat Tarihi, Arkeoloji, Mimarlık, Seyahat İşletmeciliği -Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Bölümleri -Turizm Fakültesi bölümlerinden birinden mezun olmak.

Afis - REHBERLIK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İzmir’in Mayıs Ayı İstatistikleri Açıklandı: Yabancılarda Artış Yüzde 28

 

İzmir’e 2019 yılının beşinci ayında gelen toplam ziyaretçi sayısı 2018 yılına göre yüzde 18,3 arttı.

Yabancı ziyaretçi sayısı yüzde 28 artarken vatandaş ziyaretçi sayısı yüzde 3,2 yükseldi.

İzmir turizmi 2019 yılının Mayıs ayında 96 bin 358’i yabancı, 49 bin 473’ü vatandaş olmak üzere toplam 145 bin 801 ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.