We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel ANTALYA’DA YAŞAYAN ROMENLER BULUŞTU

ANTALYA’DA YAŞAYAN ROMENLER BULUŞTU

Romanya’nın Antalya Fahri Konsolosluğu ve Türk Romen Dostluk Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen Antalya’da Yaşayan Romenler Buluşması Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Etkinliğe Romanya Başkonsolosu Erdal Bolat, Antalya Fahri Konsolosu Semih Beken, Türk Romen Dostluk Derneği Başkanı Ahmet Cemal Dönmez, İstanbul ve Ankara’dan gelen misafirler ile Antalya’da Yaşayan Romenler katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Türk Romen Dostluk Derneği Başkanı Ahmet Dönmez, Romanya ve Türkiye arasındaki tarihi dostluğa vurgu yaparken, Türk Romen Dostluk Derneği’nin faaliyetlerinden bahsederek, Antalya’da ilk defa düzenlenen bu etkinliğin ileriki zamanlarda devam edeceğini söyledi ve katılımcılara teşekkür etti.
Daha sonra kürsüye gelen Başkonsolos Erdal Bolat, Türkiye’de Yaşayan Romenlerin her zaman yanında olduklarını, her türlü sorunlarıyla ilgilendiklerini belirterek vatandaşlarının hizmetlerinde olduklarını ifade etti.
Bu etkinliğin düzenlenmesinde ev sahibi olan ve büyük katkı sağlayan Antalya Fahri Konsolosu Semih Beken de katılımcılara teşekkür ederek, pandemi nedeniyle yapamadıkları bu tür etkinliklere bundan sonra devam edeceklerini, bölgede yaşayan Romen vatandaşların her zaman yanlarında olduklarını belirtti.
Etkinlik, fuaye alanında kokteyl eşliğinde katılımcıların Baskonsolos Erdal Bolat ve Antalya Fahri Konsolosu Semih Beken ile sohbetleriyle devam etti. Soruları cevaplayan Başkonsolos, bu etkinliklerin devamını dileyerek katılımcılara teşekkür etti. Daha sonra kürsüye gelen Başkonsolos Erdal Bolat, Türkiye’de Yaşayan Romenlerin her zaman yanında olduklarını, her türlü sorunlarıyla ilgilendiklerini belirterek vatandaşlarının hizmetlerinde olduklarını ifade etti. Bu etkinliğin düzenlenmesinde ev sahibi olan ve büyük katkı sağlayan Antalya Fahri Konsolosu Semih Beken de katılımcılara teşekkür ederek, pandemi nedeniyle yapamadıkları bu tür etkinliklere bundan sonra devam edeceklerini, bölgede yaşayan Romen vatandaşların her zaman yanlarında olduklarını belirtti. Etkinlik, fuaye alanında kokteyl eşliğinde katılımcıların Baskonsolos Erdal Bolat ve Antalya Fahri Konsolosu Semih Beken ile sohbetleriyle devam etti. Soruları cevaplayan Başkonsolos, bu etkinliklerin devamını dileyerek katılımcılara teşekkür etti.

Yorum Yaz