We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Gündem İşte Rus turistlerin Haziran’da gideceği en popüler ülkeler

İşte Rus turistlerin Haziran’da gideceği en popüler ülkeler

Rusya’nın en popüler çevrimiçi seyahat servislerinden Aviasales, dış hat uçak bilet satışlarını analiz ettiği araştırmasına göre haziran ayında tatil planlayan Rusların tercihlerinde Türkiye ve Gürcistan’ın lider olduğunu belirledi.

Türkiye yüzde 16’lık paya sahip
Aviasales tarafından yapılan araştırmalarda, Türkiye’nin tüm dış hat bilet rezervasyonlarında yüzde 16’lık paya sahip olduğu belirlenirken, ortalam bilet fiyatlarının 27 bin ruble olduğu, Gürcistan seyahatlerinde ise ortalama maliyetlerin 25 bin rubleyi bulduğu kaydedildi.

Rusların haziran ayı yurtdışı seyahat tercihlerinde üçüncü sırada İsrail’in yer aldığını gözlemleyen Aviasales, bununla birlikte tercihlerde dördüncü sırada İtalya’nın bulunduğunu, bilet ortalamasının 47 bin rubleyi bulduğu İtalya’yı Sırbistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Mısır’ın takip ettiğini aktardı.

Yakın zamanda Rusya’da faaliyet gösteren bir diğer seyahat acentesi Tutu.ru, Rusların çoğunluğunun bu yaz için tatil planladığını ortaya çıkardığı araştırmasında, aynı zamanda son birkaç yılda popülaritesi artan yeni tatil beldelerine yoğun ilgi gösterdiğini ortaya çıkardı.

Yorum Yaz