We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel ANTALYA’YA 180 FARKLI ÜLKEDEN TURİST GELDİ

ANTALYA’YA 180 FARKLI ÜLKEDEN TURİST GELDİ

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Antalya’ya 180 farklı ülkeden turist geldi

Antalya’ya 180  farklı ülkeden ziyaretçi geldi. Bu yıl Antalya ziyaretçi sayısı yüzde 28.2 artışla 9.1 milyonu aştı.  Dünyanın en önemli turizm destinasyonları arasında yer alan Antalya’ya Japonya’dan Rusya’ya, Fransa’dan İran’a, ABD’den Brezilya’ya, Hindistan’dan Şili’ye, Hong Kong’tan Burkina Faso’ya kadar 180 ülke ve özerk bölgeden 9 milyon 165 bin 352 ziyaretçi geldi. Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü verilerine göre, yılın 8 ayında kente gelen yabancı ziyaretçi sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 28.28 artışla 9 milyon 165 bin 352 kişiye çıktı. 2017 yılının 8 ayında Antalya’yı 7 milyon 144 bin 542 yabancıydı.

antalya

Liderlik Rusya

Vatan Gazetesi’nde yer alan habere göre ; ülke bazında değerlendirildiğinde ise liderlik Rusya’nın. Rusya’nın payı 38.45 oranında.  Bunu yüzde 16.46 ile Almanya, yüzde 6.14 ile Ukrayna, yüzde 5.03 ile İngiltere, yüzde 3.31 ile Hollanda geliyor. Bu ülkelerin ardından sırasıyla Litvanya, Slovakya, Fransa, Norveç, Avusturya, İsviçre, Moldova, İran, Macaristan. Finlandiya, Ürdün, Sırbistan, Kosova, Azerbaycan, Irak, Lübnan, Estonya, Bosna-Hersek, Arnavutluk, Letonya, Makedonya, Bulgaristan, İtalya, Özbekistan, KKTC, Kırgızistan, Gürcistan, Cezayir, ABD, Slovenya, Fas, İrlanda, Suudi Arabistan, Mısır ve Hırvatistan takip ediyor.

Haritada bile bulunmuyor

Antalya’nın ağırlıklı ziyaretçilerini Avrupa başta olmak üzere komşu ülkeler oluştururken, haritada bile zor bulunan ülke ve özerk bölgelerden de kente ziyaretçi geldi. Güney Pasifik Okyanusu’nda bir ada ülkesi olan Vanuatu’dan, Tuvalu’dan, Büyük Okyanus’un güneyinde yer alan Solomon Adaları’ndan, İtalya yarımadasında küçük bir şehir devleti olan San Marino’dan, Papua Yeni Gine’den, Çin’e komşu Makau’dan, Gine Bissau’dan, Brunei’den ve Okyanusya’daki Batı Samoa’dan da kente ziyaretçiler geldi.

OTEL YENİLEMELERİNİN MERKEZİ ANTALYA

 

 

Yorum Yaz