We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Antalya’ya Gelen Turistlerde Önceki Yıla Göre Yüzde 17 Artış

Antalya’ya Gelen Turistlerde Önceki Yıla Göre Yüzde 17 Artış

Antalya’ya Gelen Turistlerde Önceki Yıla Göre Yüzde 17 Artış

Rusya Federasyonu’nun şu an en büyük pazarımız konumunda olduğunu ifade eden AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, diğer taraftan 6 aylık turizm performansımızın da pozitif seyirde devam ettiğini belirtti.

antalya

AKTOB’dan yazılı açıklama yapıldı. Buna göre, Antalya’ya gelen turist sayısında yılın ilk 6 aylık döneminde geçen yıla göre yüzde 17 artış kaydedildi.

Norveç’ten Gelen Turistlerde Yüzde 73 Artış

Avrupa pazarında en göze çarpan verilerin İsveç ve Norveç’te görüldüğünü ifade eden Yağcı, Norveç’ten yüzde 73, İsveç’ten ise yüzde 32 oranında artış söz konusu olduğunu belirtti.

Yağcı, uzun zamandır talep eğrisinin ters oranda seyrettiği Nordik ülkelerindeki bu önemli artışların devam edeceğini öngördüklerini belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlk 6 Ayda Antalya’ya Kaç Turist Geldi?

İlk 6 Ayda Antalya’ya Kaç Turist Geldi?

2019 yılının haziran ayında ve yılın ilk 6 aylık diliminde Antalya’ya gelen ziyaretçi sayısı beli oldu.

Haziran ayında Antalya’ya gelen yabancı ziyaretçi sayısı bir önceki yılın aynı ayına kıyasla yüzde 17 oranında artarak 2 milyon 2o4 bin olarak gerçekleşti.

Yılın ilk 6 aylık diliminde Antalya’ya gelen ziyaretçi sayısı ise bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 16,84 artışla 5 milyon 344 bin yabancı ziyaretçi geldi. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde bu rakam 4 milyon 573 bin olarak kayıtlara geçmişti. Böylece, ilk 6 ayda Antalya’ya gelen yabancı ziyaretçi sayısında 771 bin artış gerçekleşti.

Yorum Yaz